Problema yra geografija. Kodėl Izraelio oro gynyba veikia geriau nei Ukrainos. Paaiškino ISW  ()

Izraeliui padėjo jo sąjungininkai, kurie grėsmę neutralizavo raketomis oras-oras.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Izraelis yra palankesnėje geografinėje padėtyje, palyginti su Iranu, kuris balandžio 14-osios naktį pradėjo didžiulį raketų ir dronų smūgį.

Dėl šios priežasties Izraelio oro gynybos pajėgos iš anksto pamatė priešo raketas ir dronus ir turėjo laiko juos neutralizuoti.

Karo studijų instituto (ISW) analitikai paaiškino, kuo skiriasi Izraelio ir Ukrainos oro atakos atmušimas.

Analitikai aiškino, kad Iranas ir Rusija naudoja panašią antskrydžių taktiką, kai naudojamos skirtingos naikinimo priemonės. Bet Izraelio gynybos pajėgos tokią ataką atmušė sėkmingiau nei Ukraina.

Balandžio 14-osios naktį izraeliečiams pavyko numušti 99 % priešo taikinių: 170 „Šahed-136“, 30 sparnuotųjų raketų ir 120 balistinių raketų – iš viso 320 taikinių.

Palyginimui, geriausias Ukrainos oro gynybos pajėgų raketų numušimo rodiklis yra „ne toks sėkmingas“. Tačiau tarp dviejų šalių yra trys skirtumai, kurie gali paaiškinti skirtumus.

ISW analitikų teigimu, didesnis efektyvumas atremiant kombinuotą ataką paaiškinamas šiais veiksniais:

Pirma, Izraelis yra šiek tiek palankesnėje geografinėje padėtyje. Irano raketos ir dronai turėjo nuskristi 1000 km – skrido virš daugybės kitų šalių (Jordanijos, Sirijos, Irako). Tuo tarpu Ukraina turi bendrą sieną su šalimi agresore ir oro antskrydžių skrydžio laikas per trumpas.

 

Antra, atremti Irano puolimą Izraeliui padėjo jo sąjungininkų – JAV ir JK – lėktuvai. Dėl to pavyko neutralizuoti dalį grėsmių ore.

Trečia, Izraelio oro gynybos pajėgos yra gerai pasirengusios atremti oro atakas – yra apmokytos ir turi pakankamai raketų numušti taikinius. Tuo tarpu Ukraina turi ribotas galimybes dėl vėluojančios karinės pagalbos iš JAV ir ribotos kitų partnerių paramos, padarė išvadą analitikai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(31)
(2)
(29)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()