„Išgyvena mėnesiu ilgiau“, nes gauna „veikiančius ginklus.“ Kas nutiko su 50 000 rusų fronte  ()

Ukrainos gynėjai kasdien likviduoja šimtus rusų karių.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos gynybos ministerijos užverbuoti kaliniai žūsta vidutiniškai per aštuonias savaites nuo tada, kai pateka į karą su Ukraina. Anksčiau, nuo 2022 m. birželio iki 2023 m. sausio, kai „Wagner“ rinko „savanorius“ kolonijose, jų gyvenimo trukmė fronte buvo trys mėnesiai, išsiaiškino BBC.

Žurnalistai surinko 9 327 Ukrainoje žuvusių rusų kalinių nekrologus. Iš jų 1910 kovojo Gynybos ministerijos daliniuose, o 7417 – „Wagner“. Jevgenijaus Prigožino organizacijos samdiniai išgyveno mėnesiu ilgiau. Manoma, kad taip yra dėl to, kad Gynybos ministerija savo užverbuotų kalinių neapmoko, o „Wagner“ apmokymams skiria porą savaičių. Be to, „Wagner“ kariai gauna geresnę įrangą, veikiančius ginklus. Nemažai Gynybos ministerijos užverbuotų kalinių buvo perduoti Luhansko ir Donecko daliniams, kur ir taktika yra mažiau apgalvota.

„Daugelis karių gavo kovai netinkamus automatinius šautuvus, o kai buvo gauta komanda, kad reikia juos pakeisti, jie pasakė, kad tai neįmanoma: ginklas jau priskirtas žmogui“, – sakė Z-tinklaraštininkas Vladimiras Grubnikas.

Tiek „Wagner“, tiek Rusijos gynybos ministerija naudojo kalinius vadinamuosiuose „mėsos šturmuose“. Be to, „Wagner“ vykdė egzekucijas už drausmės pažeidimus ar atsitraukimą. Todėl nei reguliariųjų pajėgų, nei „Wagner“ užverbuoti kaliniai ilgai neišgyvena.

 

Nuo 2023 metų pavasario kalinius verbuoja tik Gynybos ministerija. Iš pradžių po šešių mėnesių fronto linijoje siūlyta laisvė. Pagal šią schemą į frontą išėjo beveik 50 tūkstančių rusų, sakė Prigožinas. Kaliniai dešimtmečius nelaisvės iškeitė į kelis mėnesius karo. Daug jų grįžo ir toliau darė nusikaltimus. Daug jų negrįžo.

Dabar kaliniai į frontą vyksta kaip „savanoriai“, pasirašę kontraktą šešiems mėnesiams, tačiau vietoj malonės jiems suteikiamas „sąlyginis paleidimas“. Jų sutartys automatiškai pratęsiamos pasibaigus galiojimui. Namo jie greičiausiai grįš tik pasibaigus mobilizacijai.

(18)
(1)
(17)

Komentarai ()

Susijusios žymos: