[ŽT] Epiniai kadrai! JAV vienu metu į dangų pakilo tuzinas B-2 „Spirit“. Kas nutiko (Foto, Video) ()
Skrydžiai buvo atnaujinti po incidento Whitemano oro pajėgų bazėje – 2022 metais visas B-2 oro laivynas dėl nelaimės buvo „įžemintas“.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Balandžio 15 dieną Whitemano oro bazėje, Misūrio valstijoje, 12 slaptų bombonešių B-2 „Spirit“ dalyvavo didelio masto pratybose. Šį unikalų JAV oro pajėgų epizodą papasakojo „The War Zone“.
Skrydis vyko kaip „Spirit Vigilance“ – kasmetinių pratybų, kurios leidžia pilotams tobulinti savo įgūdžius, dalis.
La USAF acaba de realizar un simulacro anual, en el que participaron 12 bombarderos B-2 Spirit volando de forma simultánea.
— GiulianoDeMedici (@GiuIianoDMedici) April 18, 2024
Impresionante ver tantos B-2 juntos en una sola pista 😎 pic.twitter.com/U2nIxEyqzu
Bombonešių buvo tiek daug, kad nė vienoje oficialioje nuotraukoje nesimato visi 12 lėktuvų vienu metu. Pažymima, kad tai yra didžiausia dalis iš bendro šiuo metu JAV oro pajėgų eksploatuojamų B-2 – bendras lėktuvų skaičius yra 20 vnt. Stebėtojai pridūrė, kad du bombonešiai šiuo metu yra remontuojami po nesėkmingo nusileidimo.
A clip of B-2s involved in Exercise Spirit Vigilance at Whiteman AFB, April 15th [USAF video] #B2 pic.twitter.com/Y15V7hPFON
— Saint1 (@Saint1Mil) April 18, 2024
2022 metais taip pat buvo surengtos didelio masto pratybos, tačiau tuomet į dangų paklo aštuoni B-2 lėktuvai.
Stebėtojų teigimu, viešas B-2 „Spirit“ demonstravimas yra svarbi JAV branduolinio atgrasymo triados demonstravimo dalis, kurios pagrindinis elementas yra bombonešiai, ypač prieš potencialius priešininkus, tokius kaip Kinija ir Šiaurės Korėja.
Taip pat pabrėžiama, kad 12 B-2 išskridimas vienu metu yra savotiškas šio orlaivio parengties eksploatuoti signalas po to, kai 2022 m. gruodį visas B-2 lėktuvų parkas buvo faktiškai „įžemintas“ dėl avarijos.
Praėjusių metų gegužę skrydžiai atnaujinti po maždaug šešių mėnesių pertraukos. Tuo metu oro pajėgos teigė, kad bombonešiai vis tiek gali būti naudojami skubiai reaguojant į didelę krizę ar nenumatytus atvejus.