„Tankai-vėžliai yra keisti, bet jie veikia.“ Kodėl iš jų nereikėtų juoktis (Foto, Video) ()
Pasak eksperto Robo Lee, Rusijos kariai prisitaiko prie konkrečių sąlygų mūšio lauke, todėl juoktis iš jų nereikėtų.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos armija mūšio lauke vis dažniau pradėjo naudoti „tankus-vėžlius“ – tai tankai pilnai uždengti apsauginiu gaubtu. Keletas jų buvo pastebėti Krasnohorivkos apylinkėse. Nepaisant to, kad tai atrodo absurdiškai, taktika atrodo veikia, rašo „Forbes“.
Tai ne pirmas kartas, kai okupantai naudoja „tankus-vėžlius“ – tai gali būti tendencija. Esmė ta, kad toks „priedas“ gali veikti. Akivaizdu, kad Rusijos tankistai bando apsisaugoti nuo pirmojo asmens vaizdo (FPV) dronų, kuriuos Ukrainos kariškiai nuolat naudoja atakuodami priešą.
Video of an armored assault by Russia's 5th Motorized Rifle Brigade on Krasnohorivka, and another appearance of a tank with a massive counter-FPV shelter and EW jammer, which continues to driving after a DPICM strike. It looks like the lead tank in the first video has a… pic.twitter.com/fQk3FN6ymx
— Rob Lee (@RALee85) April 16, 2024
Taip pat akivaizdu, kad „angaras“ virš tanko stipriai veikia jo charakteristikas:
- prarasta galimybė pasukti bokštelį 360 laipsnių kampu;
- svorio padidėjimas, dėl kurio sumažėjo mobilumas;
- matomumo pablogėjimas;
- tarpas priekyje, pro kurį vis tiek gali patekti FPV dronas.
Dauguma „tankų-vėžlių“ priklauso 5-ajai motorizuotųjų šaulių brigadai, tačiau dabar jie pradėjo pasirodyti 90-ojoje tankų divizijoje.
„Žinau, kad žmonės iš to juokiasi, bet nemanau, kad tai beprotiška idėja. Rusai prisitaiko prie specifinių sąlygų mūšio lauke“, – rašo karo analitikas Robas Lee.