Tai tikra sensacija. „Ukrainos dangus bus apsaugotas“ ()
Šalies teritorijoje dažnai nukrenta Rusijos numuštų raketų nuolaužų.
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tai tikra sensacija. Rumunija yra nusiteikusi diskutuoti ir aptarti planus dėl „Patriot“ sistemų tiekimo Ukrainai. Taip žiniasklaidai pareiškė prezidentas Klausas Iohannisas (Klausas Johanisas). Jis taip pat sakė, su panašiais raginimais į NATO narius kreipėsi ir Vokietija.
Rumunija neprieštarauja, kad Ukrainos dangus būtų apsaugotas papildomomis oro gynybos sistemomis, pranešė „Reuters“.
Dar balandį Ukrainos prezidentas V. Zelenskis paprašė Vakarų kuo greičiau sustiprinti oro gynybos sistemas ir perduoti šioms sistemoms skirtas raketas.
Tuo pat metu Vokietijos kancleris Scholzas pritarė, kad Ukrainai būtų skirta papildoma „Patriot“ sistema. Be Vokietijos, tokias pačias sistemas turi Nyderlandai, Rumunija, Švedija, Lenkija ir Graikija.
Po susitikimo su JAV prezidentu Vašingtone Johanisas spaudai sakė, kad jau kelias savaites buvo diskutuojama, kas dar, be Berlyno, yra pasirengęs tiekti Ukrainai „Patriot“.
Apie „Patriot“ sistemą J. Bidenas užsiminė per pokalbį su Rumunijos prezidentu. Pasak Johaniso, jis privalo aptarti šį klausimą su šalies Aukščiausiąja gynybos taryba. Bukareštas negali likti be priešlėktuvinės gynybos priemonių ir turi gauti ką nors mainais.
Dar 2017 m. Rumunija pasirašė 4 mlrd. dolerių vertės sutartį su JAV dėl „Patriot“ sistemų pirkimo. Tai didžiausias iki šiol ES ir NATO valstybių narių sandoris dėl „Patriot“ sistemų. Pirmoji partija buvo pristatyta Rumunijai dar 2020 m.
Šiuo metu Rumunijoje yra tik viena sistema, tačiau teigiama, kad antroji jau pakeliui.
Rumunija yra NATO narė nuo 2004 m. Ji turi 650 km ilgio sieną su Ukraina. Rumunijos teritorijoje dažnai nukrenta Rusijos numuštų bepiločių orlaivių kamikadzių ir raketų nuolaužų.