Reali grėsmė Suvalkų koridoriuje. „Didžiulis karių skaičius.“ Skelbiama, kas vyksta  (1)

Suvalkų koridorius yra problemiškiausia atkarpa Europoje.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-05-12 Reali grėsmė Suvalkų koridoriuje. „Didžiulis karių skaičius.“ Skelbiama, kas vyksta  (1)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainos karo analitikas Mychailo Žyrochovas, išleidęs knygą apie artilerijos mūšius 2014 m. Donbaso kare tarp Kyjivo ir Maskvos remiamų pajėgų, interviu „Glavred“ įvertino, ar Rusijos karinė operacija Suvalkų koridoriuje tikrai įmanoma.

Vakarų analitikai mano, kad Suvalkų koridorius yra problemiškiausia atkarpa Europoje. Lenkija Suvalkų koridoriuje sutelkia didžiulį karių skaičių ir minuoja teritoriją, nes Varšuva mato realią grėsmę tokio scenarijaus įgyvendinimui.

„Lenkai investuoja milijardus į savo gynybą, nes supranta, kad įmanomas scenarijus, kai jie gali likti praktiškai vieni prieš Rusiją. Kol NATO reaguos 10 dienų, o amerikiečiai dislokuos karius Vokietijoje, rusai ir baltarusiai gali pulti ir prasibrauti. Toliau vyks mūšiai, bet reakcija jau bus pavėlavusi“, – sakė Žyrochovas.

 

Ryškiu NATO neryžtingumo pavyzdžiu tapo prasidėjęs plataus masto Rusijos karas prieš Ukrainą.

„Lenkija ir atskiros valstybės perdavė mums ginklus, o Aljansas nepalaikė sprendimo padėti, kol rusai nepasitraukė iš šalies šiaurės, o tik tada, kai apgynėme Kyjivą, blokas nusprendė, kad Ukrainai reikia karinės pagalbos“, – sakė karo ekspertas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(328)
(18)
(310)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)