Pakeitė sprendimą 180 laipsnių kampu. Dėl ko Švedija staiga atsisakė perduoti Ukrainai naikintuvus ()
Pagrindinė priežastis buvo sąjungininkų prašymas.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Švedijos gynybos ministras Palas Jonsonas paskelbė, kad Švedija nusprendė sustabdyti planą perduoti Ukrainai kovinius lėktuvus „Gripen“. Pagrindinė priežastis buvo sąjungininkų prašymas, siūlantis sutelkti dėmesį į vieną naikintuvo modelį - amerikietišką F-16.
P. Jonsonas, kurį cituoja agentūra TT, pabrėžė, kad dviejų skirtingų naikintuvų sistemų įvedimas vienu metu gali būti problemiškas. Tačiau Švedijos gynybos ministerijos vadovas pridūrė, jog neatmeta galimybės, kad „Gripen“ lėktuvų perdavimo Ukrainai klausimas bus svarstomas ateityje. Jis pažymėjo, kad šiuo metu Ukrainos pusės dėmesys sutelktas į F-16 donorystės programos įgyvendinimą.
Praėjusį antradienį P. Jonsonas Briuselyje susitiko su kitų Ukrainos oro gynybos koalicijai priklausančių šalių gynybos ministrais. Ši koalicija remia Ukrainą kovojant su Rusijos agresija, perkeldama F-16 lėktuvus iš Belgijos, Nyderlandų, Danijos ir Norvegijos, taip pat oro gynybos sistemas. Pirmieji naikintuvai į Ukrainą turėtų atvykti šią vasarą.
Švedijoje per kampaniją prieš birželį vyksiančius Europos Parlamento rinkimus opoziciniai socialdemokratai ir Centro partija pareikalavo perduoti „Gripen“ lėktuvus Ukrainai. Praėjusį rudenį vyriausybė gavo pranešimą apie galimą tokios aukos poveikį Švedijos gynybiniams pajėgumams.
Tačiau šiame dokumente pateiktos išvados nebuvo atskleistos slaptumo pretekstu. Galimybė perkelti „Gripens“ Ukrainai tapo labiau tikėtina po to, kai šių metų kovo pradžioje Švedija įstojo į NATO. Ukrainos pilotai jau dalyvavo bandomuosiuose skrydžiuose ir švedų naikintuvų bandymuose.
Kaip jau informavome, JAS 39 „Gripen“ yra daug užduočių galintys atlikti orlaiviai, kurie yra laikomi vienais geriausių savo kategorijoje. „Saab“ ir „BAE Systems“ gaminami naikintuvai yra maždaug 14 m ilgio ir gali skristi iki 2 machų greičiu, t. y., maždaug 2130 km/val. Pagrindinė jų ginkluotė yra 27 mm „Mauser“ BK-27 ginklas. JAS 39 „Gripen“ taip pat gali būti komplektuojami su tokiomis raketomis kaip AIM-9 „Sidewinder“, IRIS-T 4, AIM-120 AMRAAM, MICA arba AGM-65 „Maverick“ arba „Mark 82“ bombomis.
Savo ruožtu „Lockheed Martin“ gaminami amerikiečių naikintuvai F-16 yra kiek daugiau nei 15 m ilgio ir gali judėti beveik 2450 km/h greičiu. Ši mašina gali gabenti maždaug 180 rūšių įvairių ginklų.