[ŽT] Gali smogti į Maskvą. Jų šimtai. Atvyksta nerealaus nuotolio ginklai  ()

Naujasis ginklas turėtų ne juokais gąsdinti Maskvą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Lenkija antradienį pasirašė sutartį dėl modernių sparnuotųjų raketų JASSM-ER pirkimo. Jų vertė – maždaug 735 mln. dolerių. JAV ginklai leis raketomis smogti į taikinius dideliu atstumu. Lenkijos įsigyto varianto veikimo nuotolis siekia beveik 1000 km, o tai reiškia, kad šiomis raketomis galima pataikyti net į Maskvoje esančius taikinius, rašo „Wirtualna Polska“.

Lenkijos pastangos įsigyti JASSM-ER raketų prasidėjo prieš kelerius metus, šiuo metu šalies sandėliuose yra apie 70 tokių raketų. Įdomu tai, kad Lenkija buvo pirmoji šalis, kuriai JAV pardavė šiuos ginklus. Naujausią partiją sudaro keli šimtai vienetų, tačiau verta priminti, kad 2024 m. kovą JAV valstybės departamentas patvirtino galimą 821 AGM-158B JASSM raketų pardavimą Lenkijai už didžiausią – 1,77 mlrd. dolerių kainą.

 

„AGM-158 JASSM-ER raketų pirkimas susijęs su poreikiu padidinti Lenkijos ginkluotųjų pajėgų turimos šio tipo ginkluotės atsargas. Karas Ukrainoje parodė, kaip svarbu sugebėti smogti taikiniams, esantiems net labai toli nuo fronto linijos, o raketų, kurios bus įsigytos, veikimo nuotolis yra maždaug 1 000 km“, – praneša Gynybos ministerija.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(78)
(3)
(75)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()