Rusija ruošiasi III pasauliniam karui. „Siunčia žudikus“  ()

Tą patį daro ir Kinija.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusija planuoja orbitoje dislokuoti atominį ginklą, kuris vienu sprogimu sunaikintų beveik visus palydovus. Tačiau jau dabar Rusija orbitoje turi „įprastinių“ priešpalydovinių ginklų – naikinimo aparatų, galinčių po vieną „nužudyti“ kitus palydovus. Apie tai rašo „The Telegraph“.

2019 ir 2022 m. Rusija į žemą orbitą iškėlė grupę nedidelių manevringų „inspekcinių“ palydovų. Rusai teigia, kad šių aparatų paskirtis – susitikti su kitais rusiškais palydovais ir juos apžiūrėti, siekiant diagnozuoti gedimus.

Tačiau, kaip rašo „The Telegraph“, naudodami jutiklius ir manipuliatorius, tie patys „inspekciniai“ palydovai gali trukdyti kitiems palydovams ar net juos sunaikinti.

Rusijos inspekciniai palydovai paprastai veikia neilgai. Po poros metų jiems baigiasi degalai, jie praranda aukštį ir sudega atmosferoje. Norėdamas išsaugoti savo orbitinį arsenalą galimam būsimam kosminiam karui, Kremlius kas kelerius metus turi paleisti naują tikrinimo palydovų partiją.

Gegužės 16 d. rusai iš Plesecko kosmodromo Rusijos šiaurėje paleido paslaptingą palydovą „Kosmos 2576“. Po keturių dienų, gegužės 20 d., JAV atstovo prie JT pavaduotojas Robert Wood pareiškė, kad „Kosmos 2576“ turbūt yra ginklas, galintis atakuoti kitus žemoje Žemės orbitoje esančius palydovus.

 

„Rusija dislokavo šį naująjį kosminį ginklą toje pačioje orbitoje kaip ir JAV vyriausybinis palydovas“, – sakė R. Vood. Pranešama, kad šis JAV palydovas, kurio numeris USA 314, turi žvalgybinių pajėgumų.

Jei „Kosmos 2576“ atakuotų „USA 314“, tai būtų karo veiksmas. Tačiau tokioje situacijoje, kai karas jau prasidėjo, svarbiausias Rusijos kosminių pajėgų prioritetas būtų apakinti arba išjungti kuo daugiau JAV žvalgybos ir ryšių palydovų.

 

„The Telegraph“ rašo, kad amerikiečiai taip pat turi „inspekcinių palydovų“ ir „slaptą kosminį kovinį lėktuvą“, galinčius trukdyti kitų šalių kosminiams aparatams – tą patį daro ir kinai.

„Didelis skirtumas tas, kad Jungtinės Valstijos ir Kinija dabar neeskaluoja didelio karo Žemės paviršiuje, kuris pademonstruotų jų neapdairumą“, – rašoma straipsnyje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(2)
(5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()