„Kontroliavo 380 km fronto atkarpą.“ Neįtikėtina Ukrainos spec. pajėgų ataka (Video) ()
Tai buvo mobili radiolokacinė stotis „Kasta-2E2“.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pirmadienį Ukrainos specialiųjų operacijų pajėgos (SSO) pranešė apie modernios Rusijos radiolokacinės stoties sunaikinimą.
Ukrainos pajėgos vienoje iš fronto vietų aptiko mobilią radiolokacinę stotį „Kasta-2E2“. Jos vieta buvo nustatyta žvalgybos iš oro metu, kaip socialinių tinklų platformose pranešė SSO. „Šis radaro modelis laikomas moderniausiu ginklu, skirtas valdyti oro erdvę, nustatyti koordinates ir atpažinti oro taikinius, įskaitant tuos, kurie skraido labai mažame aukštyje“, – rašoma pranešime.
⚡️🇺🇦RAM kamikaze drones hit the 🇷🇺Russian Kasta-2E2 radio electronic station and its control center pic.twitter.com/MWUun93I00
— 🇺🇦Ukrainian Front (@front_ukrainian) June 3, 2024
SSO paaiškino, kad stotis, kuri, be kita ko, sekė dronus, buvo sunaikinta Ukrainos bepiločių orlaivių. Pareiškime primenama, kad rusai pirmą kartą šia stotimi pasinaudojo 2021 metais okupuotoje Luhansko srities dalyje Rytų Ukrainoje. Ukrainos bepiločiai orlaiviai sunaikino tolimojo nuotolio radiolokacinę stotį Kryme, kurios vertė 100 mln. dolerių. Šia stotimi įsibrovėliai kontroliavo 380 kilometrų fronto atkarpą.
Rusijos oro taikinių atpažinimo radiolokacinė stotis „Kasta 2E2“ (dar žinoma kaip 39N6E) yra mobilus vidutinio nuotolio radaras, kuris gali būti naudojamas tiek kariniais, tiek civiliniais tikslais. Rusai teigia, kad radaras aptinka net žemai skrendančius taikinius nuo 5 iki 150 km atstumu ir teikia 360 laipsnių vaizdą. radiolokacinė stotis nustato oro taikinių skrydžio trajektorijos charakteristikas ir skrydžio aukštį, o tai padeda juos atpažinti. Tokiu būdu surinkti duomenys, be kita ko, perduodami valdymo centrams radijo kanalais arba naudojant skaitmeninį-analoginį ryšį.
„Kasta-2E2“ radaro stotis susideda iš kelių elementų. Kalbame apie elektroninės įrangos transporto priemonę, transporto priemonę su antena ir transporto priemonę su elektriniais blokais. Visi jie sukurti „KamAZ-4310“ važiuoklės pagrindu. Be to, sistemoje yra pagalbinė įranga, įskaitant nuotolinę darbo vietą, leidžianti valdyti radarą iki 300 m atstumu.