Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
bahuriux 2024-06-04 22:54
OMFG 15000 eurų už droną? Buvo samčiai auksiniai dabar kvadkopteriai vos ne aukso vertės palei masę Realiai išeitu apie 8 - 10 kartų daugiau įskaitant siūstuvus ir fpv akinius kiekvienam dronui. Dalis iš jų bus DJI su kamerom, bet vistiek įsipaišo į tą kainą.
donatasv 2024-06-05 00:17
Nieko čia auksinio nėra priklauso nuo to ką perki ir ko iš įrangos nori. 15k tai dar čia mažai. 35k droną per vieną projektą teko testuoti. Žvalgybai pats tas kelios kameros su zomais. Termovizoriai, retransliatoriai, keli pultai, kad galėtų kolegos perimti droną, keli baterijų komplektai kaina auga greitai. Reikia nepamiršt, DJI dronai yra kiniški pagal Lansbergio politiką šiuo metu kiniškų negali pirkt, tik draugiškų valstybių produkciją, o čia dar papildomai auga kaina.
bahuriux 2024-06-05 07:51
15k yra vidutinė 1 drono kaina, dar nepaminėjau kad valstybė nemoka pvm reiškia 21% potencialiai pigiau nei fiziniam asmeniui pirkti. Pirma tie kariai iš šaulių sąjungos turi išmokti valdyti dronus, o tam pakanka ir 10-20 kartų pigesnių dronų. Termovizorius gamina tarkim prancūzai, kameras galbūt gerai paieškojus rastu europoj, rėmą gali pasigaminti Lietuvoj. Visa kita varikliai, propeleriai, esc, FC, silikoniniai laidai, jungtys, Rx, vTx, baterijos yra beveik vien tik Kinijoj gaminami, jei ir pirks iš lietuvių, ar ES gamintojų, komponentai bus kiniški 90-95%. ELRS imtuvus (Rx) gali gaminti visi ir visur net ir namie jei noro yra bet jų kaina su pvm Kinijoj 10-30€. Bet chipai vistiek kiniški.
Beja tegu užsiperka 1000 vienetų pradžiai (bus į ateitį keliems metams) iš Kinijos Radiomaster TX16S, Mark 2, 4in1 multimodule Tx, dabar jie yra po 205€ (čia mažmeninė kaina su pvm). Čia pats pačiausias Tx kurį naudoja beveik visi neriamiami (nukonkuruotūjų brand) profai ir pažengę mėgėjai, ukrainiečiai irgi beja juos naudoja vos ne 100%. Sofas juose ir dronams eina open source, tai nors tas gerai. Su galingesniu elrs 900MHz JR moduliu iki 30-100km gali valdyti. Su satelitine lėkšte ir 5,8GHz antena vietoj satelitkės galvos gali priimti video signalą irgi iš 50-100km.
Apskritai pažangūs fpv dronai užknisa, net mane modelizmo fanatiką. Yra šimtai jei ne tūkstančiai funkcijų ir telemetrijos parametrų ir visa tai reikia atsiminti, stebėti ir aktyvuoti per sekundės dalis skraidant, čia neskaitant valdymo ir orientavimosi erdvėj. O kovinėm sąlygom dar krūva papildomų funkcijų, kameros, vTx dažnio keitaliojimas su kokia ten smart audio funkcija ir savo fpv googluose taip pat ir tt.
Įdomu kiek atsparus trukdžiams skaitmeninis video.
HardAxe 2024-06-05 11:28
TX16S perdidelis karinem operacijom. mobilumui reikia kazko ps pultelio dydzio.
kestutisz 2024-06-05 11:30
Pats nebandžiau, bet kiek žiūrėjau - net ir su geriausiais ala dji/HDZero, bent iš video testų sprendžiant ta pati bėda - vaizdelis tai kaip ir nesubyra, kažką ala matai nes tau imtuvas panašu bando kompensuot, bet turi dar papildomai pagalvot ar tai ką tu matai iš tiesų ir yra ar jau tu realiai nieko nematai. Analogs ok - vaizdas pavirto į triukšmą tai aišku kad ryšio nebėra per sekundės dalį, gal dar gazas dugnas ir ištrauksi į ryšio zoną.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
„100+. Už 1 500 000 eurų.“ Lietuvoje atsiranda galinga karinė jėga