Žemės orbitoje – neįprastas karinio Rusijos palydovo manevras, kosmoso tarnyboms pateikti įspėjimai dėl pavojaus  ()

Rusijos karinis palydovas „Luch-2“ priartėjo prie kito geostacionaraus palydovo, praneša palydovų judėjimą orbitoje sekanti prancūzų kompanija „Aldoria“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Remiantis antžeminių teleskopų tinklo duomenimis, Rusijos karinis palydovas „Luch-2“ staiga priartėjo prie kito neįvardytos šalies palydovo. Manevras įvyko šių metų balandžio 12 dieną apie 35780 km nuo Žemės paviršiaus.

Pasak portalo „Space“, nėra skelbiama, ką šnipinėjo rusų palydovas. Vis tik mažiausias užfiksuotas atstumas buvo apie 10 km, tuo tarpu birželio 3 dieną atstumas buvo iki 50 km.

Remiantis Kalifornijos startuolio „Slingshot Aerospace“ surinktais duomenimis, netrukus po paleidimo 2023 metų kovo 12 dieną palydovas, žinomas kaip „Luch-5X“ arba „Olymp-K-2/Luch-2“, pradėjo judėti iš rytų į vakarus, o vėliau palydovas sistemingai stabtelėdavo prie kitų, ne Rusijai priklausančių, palydovų, praneša „Breaking Defense“.

Praėjusių metų spalį buvusi JAV Nacionalinio saugumo tarnybos kosmoso politikos direktorė Audrey Schaffer teigė, kad naujojo Rusijos palydovo manevrai „gali būti laikomi nedraugiškai“.

Neseniai JAV žvalgybos pareigūnai ir Pentagonas apkaltino Rusiją mėginimu militarizuoti kosmosą po to, kai į tą pačią orbitą kaip ir JAV vyriausybinis palydovas, iškėlė kitą karinį šnipinėjimo palydovą.

„Rusijos palydovas „Cosmos 2576“ greičiausiai yra kosminis ginklas, galintis atakuoti kitus žemoje Žemės orbitoje esančius palydovus“, – JT Saugumo Tarybos posėdžio metu gegužės 20 dieną sakė JAV ambasadorius Robertas Woodas.

 

Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas atmetė Pentagono teiginius kaip melagingas naujienas, praneša „Space“. Rusijos karinis palydovas „Luch-2“, dar vadinamas „Olymp-2“, slapta paleistas praėjusių metų kovo mėnesį. Tų pačių metų spalį jis priartėjo per 60 km nuo kito geostacionaraus palydovo.

Gruodžio pradžioje tas pats palydovas atsidūrė jau šalia kito ne Rusijai priklausančio palydovo, praneša „Slingshot Aerospace“duomenys.

Palydovo „Luch-2“ pirmtakas „Luch-1“ dar 2015 metais sukėlė tarptautinį susirūpinimą po to, kai penkis mėnesius buvo įsibrovęs tarp dviejų privačių „Intelsat“ palydovų.

 

2018 m. Prancūzija apkaltino Rusiją, kad ji, naudodama palydovą „Luch-1“, bandė perimti vieno iš kariniams tikslams naudojamų šalies palydovų ryšį, ir pavadino tai „ne tik nedraugišku, bet ir šnipinėjimo aktu“.

JAV ne pelno siekiančios organizacijos „Thinktank“ duomenų analizė rodo, kad per pastaruosius ketverius metus „Luch-1“ pakeitė mažiausiai 19 skirtingų geostacionariosios juostos vietų. Tokie „Luch-1“ manevrai sukėlė „padidintą budrumą kosmoso bendruomenėje“, praneša „Aldoria“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(5)
(5)
(0)

Komentarai ()