„Galima susidoroti bet kokiu ginklu.“ Neįtikėtina ką į kovą metė rusai (Video)  ()

T-54 tankai yra nenaudingi geležies gabalai, jautrūs iš esmės viskam.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusai grįžo laiku atgal. Okupantai, greičiausiai Robotynės apylinkėse, puolė ukrainiečius beveik 70 metų senumo tankais. Kalbame apie T-54B, kuris buvo pradėtas eksploatuoti SSRS 1956 m.

Gynybos analitikas Jarosławas Wolskis soc. tinkle „X“ paskelbė įdomią tanko T-54 nuotrauką.

[EU+Kuponai] Specialus rinkinukas! Mini PC, karinio tvirtumo planšetės, fantastiški ventiliatoriai, „Xiaomi“ maršrutizatoriai, pompos ir belaidžiai siurbliai
3527 1

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-06-30

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „BMAX B6 Plus“ - mini PC, 12+512GB, Windows 11

2) „FOSSiBOT DT1 Lite“ - karinio tvirtumo planšetė

3) „ILIFE H70 Plus“ - belaidis dulkių siurblys

4) „Xiaomi Router AX3000T“ - WiFi 6 maršrutizatorius

5) „Baseus“ - ventiliatorius, USB, pastatomas ir tvirtinamas prie ekranų

6) 12V, 150PSI pompa

Išsamiau

Nuotrauka greičiausiai padaryta Robotynės apylinkėse, kur jau buvo pastebėti rusų tankai iš T-54/55 šeimos. Konkrečiai šioje nuotraukoje galimai yra T-54B, gaminamas nuo 1956 m. Arba tai gali būti dar senesnis T-54-3, kuris vėliau buvo modernizuotas pagal šį standartą.

T-54 tankai yra nenaudingi geležies gabalai, jautrūs iš esmės viskam. Tankai T-54 ir jų modernesnė versija T-55 buvo sukurti remiantis Antrojo pasaulinio karo metais įgyta patirtimi. Rusų tikslas buvo sukurti modernų vidutinį tanką, kuris, atsisakius sunkiųjų tankų kūrimo koncepcijos, virto pagrindiniu kovos tanku.

Iš pradžių rusai bandė pritaikyti tanką T-34 didesniam pabūklui, o tai nedavė laukiamų rezultatų. Panašus likimas ištiko tanką T-44, kuris buvo pirmųjų T-54 tanko prototipų, pristatytų 1946 m., pirmtakas. Jo serijinė gamyba po pakartotinių modernizacijų prasidėjo 1949 m.

 

Nuo tada buvo sukurti keli variantai, kurie, be kita ko, skiriasi bokštelio forma ir šarvų storiu. Jį sudarė tik šarvuotas plienas ir šiandien su juo galima susidoroti praktiškai bet kokiu prieštankiniu ginklu.

Praktiškai šarvai apsaugos tik nuo kulkosvaidžių ir kai kurių automatinių pabūklų ugnies, nes, pavyzdžiui, pėstininkų kovos mašina CV90 gali prasiskverbti net per priekinius korpuso šarvus, o silpnesnių pusių net minėti nereikia.

Vienintelis, galima sakyti, tankų T-54 pranašumas yra jų 100 mm D-10 ginklas, kurio, nepaisant to, kad jis yra bejėgis prieš tankų T-72 ar T-64 priekinius šarvus, pakanka, pvz. pėstininkų kovos mašinoms. Vienintelis variantas naudoti šiuos tankus kaip artilerijos paramos mašinas, šaudant į tam tikrą zoną labai sprogstamais sviediniais.

 

Tačiau tai bus labai sunku, nes T-54 balistinio kompiuterio nėra, o naktinis matymas atsirado tik T-54B modelyje ir pagal šį standartą modernizuotose mašinose.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(38)
(2)
(36)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()