„Tai matoma net iš kosmoso.“ Prasidėjo masinė Kinijos karinė ekspansija (Foto)  ()

Kinija ginkluojasi. Paslaptinga bazė matoma iš kosmoso.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Prasidėjo masinė Kinijos karinė ekspansija. Kinija Tadžikijoje stato slaptą karinę bazę, skelbia „The Telegraph“. Statomas objektas, kurį atskleidė palydovinės nuotraukos, turėtų būti atsakas į augančią Talibano valdomo Afganistano saugumo grėsmę.

Pasak britų dienraščio, bazė buvo statoma nuo 2016 m. Per beveik dešimtmetį ji, be kita ko, buvo išplėsta. Čai yra sraigtasparnio nusileidimo aikštelė, perimetro sienos, privažiavimo keliai ir apžvalgos bokštai.

Kol kas nei Kinija, nei Tadžikija oficialiai nepatvirtino apie bazės, kuri statoma kalnuose, maždaug 4000 m aukštyje, netoli sienos su Afganistanu, egzistavimo. Tačiau palydovinės nuotraukos rodo čia vykstančių darbų eigą.

[EU+Kuponai] Specialus rinkinukas! Išmanūs langų-durų davikliai, SUP irklentės, baterijos su įkrovikliais, šakotuvai, telefonų laikikliai ir gertuvės
2461

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-07-16/2024-08-31

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „SONOFF SNZB-04-ZB“ - išmanus belaidis durų-langų daviklis

2) „FunWater SUPFR02E“ - pripučia SUP irklentė

3) „Drillpro“ - 3000mAh 18V baterija su įkrovikliu

4) „BlitzWolf BW-NEW TH11“ - 5in1 daugiafunkcis šakotuvas

5) „Baseus BS-CM032“ - telefonų laikiklis

6) Du viename gertuvė su įmontuotu dulksnos purkštuvu

Išsamiau

„The Telegraph“ taip pat pažymi, kad bazėje yra karių iš abiejų šalių, o Pekinas aprūpina Tadžikiją amunicija ir technologijomis. Baiminamasi, kad Kinija išplės savo įtaką kitose regiono šalyse.

 

„Situacija tokia, kad yra vakuumas, o šį vakuumą užpildo Kinija“, – sakė politologas, JK nevyriausybinės organizacijos „International Alert“, skatinančios taiką, direktorius Parvizas Mollojonovas, kurį cituoja britų dienraščio svetainė.

„Nuo tada, kai padėtis Afganistane pablogėjo, Kinija naudojasi Tadžikijos vyriausybės susirūpinimu plėtodama savo saugumo sektorių“, – pridūrė jis.

Jo nuomone, minėtas šaudmenų ir ginklų perdavimas vyksta įgyvendinant platesnius planus „sukurti pažangią gynybos liniją“, tačiau tai gali būti ir „kažkokie kiti ilgalaikiai nežinomi, įslaptinti tikslai ir planai“.

Kitos Kinijos bazės

Kinijos bazė Tadžikijoje nėra vienintelė, kurią stebi Vakarų palydovai. Jų „akys“ krypsta ir į objektą, statomą buvusio druskos ežero Lop Nuro vietovėje, pietrytinėje Kinijos Sindziango regiono dalyje, kur kadaise buvo atlikti branduoliniai bandymai. Objekto, žinomo kaip Kinijos „51 zona“, tikslas nėra visiškai aiškus, tačiau Vakarų ekspertai mano, kad jis padeda Pekinui kurti ir išbandyti kosmines technologijas.

 

2021 metais Ankit Panda iš „Carnegie Endowment for International Peace“ pasiūlė, kad kinai čia galimai išbando atmosferinius lėktuvus, didelio aukščio lėktuvus, didelio aukščio dronus, potencialius bombonešius ar kitus eksperimentinius orlaivius. Jau 2020 metais čia buvo pastebėtas besileidžiantis paslaptingas lėktuvas, panašus į amerikietišką X-37B. Taip pat vertas dėmesio didžiulis kilimo ir tūpimo takas, kurio ilgis yra 9600 metrų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(18)
(33)
(-15)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: