„Skirti pavojingiausioms misijoms.“ Ukrainoje pasirodė dar niekada neregėti kariai (Video) ()
Robotus-šunis sunku aptikti.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ukrainos kariuomenė į savo arsenalą ketina įtraukti šiuolaikinius robotus-šunis. Šios naujoviškos mašinos skirtos padėti kariams pavojingų misijų metu. Jų taikymas, be kita ko, apima Rusijos apkasų žvalgybą ir minų aptikimą. Be to, šie robotai gali gabenti amuniciją ar vaistus, o tai tikrai padidins karinių operacijų efektyvumą, praneša AFP.
Šuns modelis, vadinamas „BAD One“, gali atlikti įvairias veiklas, tokias kaip atsistoti, pritūpti, bėgti ir šokinėti pagal operatoriaus duodamas komandas. Ukrainos žiniasklaidoje pasirodė įrašas, kuriame parodyta, kaip veikia šis robotas:
The Ukrainian military has begun using a robotic scout dog to assist in various tasks. This robotic device aids in reconnaissance, conducting operations, and gathering intelligence on the battlefield. This new technological tool enhances the capabilities of the military and… pic.twitter.com/nsI8Y5GGpN
— NOELREPORTS 🇪🇺 🇺🇦 (@NOELreports) August 10, 2024
|
Robotų kūrėjai pabrėžia, kad šios mašinos yra tylios, judrios ir nedidelio aukščio. Dėl šių savybių robotus-šunis sunku aptikti, todėl jie idealiai tinka žvalgybos misijoms. Šunys robotai aprūpinti šiluminėmis kameromis, kurios leidžia apžiūrėti priešo apkasus ar pastatų vidų kovos zonose. Be to, jie turi galimybę nešti krovinius, sveriančius iki 7 kg.
Pristatomas keturkojo roboto modelis turi bateriją, kuri leidžia jam dirbti maždaug dvi valandas. Jei robotas šuo patenka į rusų rankas, operatorius turi galimybę skubiai ištrinti visus duomenis iš jo atminties. Roboto operatorius, dirbantis britų įmonėje, tiekiančioje karinę įrangą Ukrainai, pokalbyje su žurnalistais sakė: „Šis šuo sumažina kario mirties ar sužalojimo riziką, taip pat padidina operatyvinius pajėgumus“.
Dėl saugumo problemų pažangesnis modelis, žinomas kaip „BAD Two“, nebuvo pristatytas. Ukrainos pusė nepateikia informacijos apie robotų-šunų, kurie jau buvo dislokuoti fronto linijoje, skaičių.
Robotinius šunis naudoja daugelis armijų visame pasaulyje, įskaitant JAV ir Izraelio. Pagrindinis jų privalumas – gebėjimas atlikti užduotis ten, kur žmogus negalėtų išgyventi. Kaip ir daugelis kitų karinių technologijų, robotai-šunys kelia daugybę ginčų, susijusių su jų naudojimu mūšio lauke. Jų didelė kaina ir galimos grėsmės, ypač susijusios su autonomine veikla, vis dar kelia diskusijas karybos pasaulyje.