„965 000 karių. 4700 tankų.“ Smūgis į nugarą  ()

Pekinas gamina karo laivus tokiu greičiu, kuris turėtų pasauliui kelti nerimą.


Kinijos kariai
Kinijos kariai
© U.S. Marine Corps photo by Lance Cpl. Jeremy J. Harper (Atvira licencija) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Shooting_range_at_1st_Marine_Brigade_in_Zhanjiang,_China..jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Gali būti, kad Kinijai niekada nebus geresnio laiko pulti Rusijos Federaciją. Dabar Rusijos Vladivostoką gali saugoti tik „du vyrai ir šuo“.

Tokią nuomonę išsakė žurnalistas George'as Ellisonas „The Telegraph“ straipsnyje. Jis mano, kad Kinijai lengviau užgrobti didžiąją Rusijos teritorijos dalį nei įsiveržti į Taivaną. Sunku tikėtis stipraus Maskvos atsako, nes dauguma jos karių yra Ukrainoje.

Prieš plataus masto karą Rusijos armija turėjo apie 4780 artilerijos vienetų, 2060 tankų ir 7080 pėstininkų kovos mašinų. Tuo pačiu metu KLR turi daugiau nei 3000 savaeigių ir 900 velkamųjų pabūklų, 4700 kovinių ir 1250 lengvųjų tankų, 1200 puolimo pabūklų, daugiau nei 8000 pėstininkų kovos mašinų ir 3600 šarvuočių.

[Premjera] Tankas! O kai paspaudi „Boost“ mygtuką, šauna lyg raketa. Išbandėme naujausią fat-bike monstrą (Foto, Video, „ENGWE L20 Boost“ apžvalga)
8501 4

„ENGWE L20 Boost“ - naujausias kompanijos el. dviratis, kuris mane nustebino. Vadinamasis „fatbike“ su atrakinamu iki 32 km/h greičiu, specialiu „Boost“ mygtuku, vienu įkrovimu iki 126 km, įspūdinga galia ir važiavimo malonumu. Žiauriai smagus žvėris. Apie viską išsamiai mūsų apžvalgoje + keletas svarbių triukų.

Išsamiau

Be to, Kinijos Liaudies išlaisvinimo armijos sausumos pajėgos sudaro apie 965 000 karių, o Rusijos – apie 550 000 karių. Pekinas gamina karo laivus tokiu greičiu, kuris turėtų pasauliui kelti nerimą. G. Ellisonas naująjį naikintuvą J-20 vadina technologinio atotrūkio tarp Kinijos ir Rusijos simboliu.

 

„Kinija tikriausiai dar nepasirengusi sudėtingai oro ir jūrų invazijai į Taivaną, turintį užnugaryje galingas JAV. Bet jai tikrai nekils sunkumų įvykdyti sausumos invaziją į Rusiją“, – pažymi žurnalistas.

Vladivostokas, kuriame yra Rusijos Ramiojo vandenyno laivyno būstinė, ilgą laiką buvo šalių ginčų objektas. Šios zonos kontrolė galėtų sustiprinti Kinijos pozicijas Ramiajame vandenyne ir pagerinti prieigą prie laivybos maršrutų.

G. Ellisonas prisiminė neseniai išsakytą V. Putino pareiškimą, kad jo šeimos „mažieji nariai“ laisvai kalba kiniškai. Jo nuomone, šie žodžiai nėra atsitiktiniai, nes Kremliaus valdovas retai kalba apie savo šeimą.

 

„Gal V. Putinas pradeda suprasti, iš kurios pusės vėjas pučia šiuose santykiuose? Tai subtilus, bet daug pasakantis kintančio kraštovaizdžio rodiklis, kuriame Rusija, kadaise buvusi pasaulinė supervalstybė, vis dažniau atlieka Kinijos jaunesniosios partnerės vaidmenį. Galbūt „mažieji Putinai“ tiesiog greičiau nei kiti prisitaiko prie naujos realybės“, – pridūrė žurnalistas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(45)
(1)
(44)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()