„Gali nešti branduolines galvutes.“ Kraują stingdanti žinia. Kas atvyko į Rusiją  ()

Izoliuota Rusija vis tiek turi draugų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šiaurės Korėja ir toliau tiekia Rusijai balistines raketas, nepaisydama jai skirtų sankcijų, rašo „The New York Times“.

Nepriklausomos ginkluotės tyrimų grupės „Conflict Armament Research“ specialistai ištyrė keturių raketų „Hwasong-11“ liekanas. Viena raketa Kyjive krito per rugpjūčio 18 d. ataką. Jos ženklinimas parodė, kad ji buvo pagaminta šiais metais. Kitų trijų liepos ir rugpjūčio atakų metu naudotų raketų dalys neturėjo tokių ženklų, todėl neįmanoma nustatyti jų pagaminimo datos.

„Hwasong-11“ yra labai pavojinga Šiaurės Korėjos balistinė raketa. Jos veikimo nuotolis siekia apie 700 km. „Hwasong-11“ gali nešti net ir branduolinę galvutę, nors tos, kurias Rusija naudoja prieš Ukrainą, yra ginkluotos įprastomis nebranduolinėmis kovinėmis galvutėmis. Išoriškai „Hwasong-11“ yra labai panaši į rusišką „Iskander-M“ sistemos balistinę raketą 9M723. Tikėtina, kad tas panašumas nėra atsitiktinis. Juk Rusija ir Šiaurės Korėja technologijų srityje bendradarbiauja jau gana ilgą laiką, tik dabar, karo Ukrainoje ir tarptautinės izoliacijos akivaizdoje tas bendradarbiavimas tapo daug atviresnis ir akivaizdesnis.

[Vokietija] Nuostabios lazerinės graviravimo staklės tik 149€! Paskutiniai vienetai (Video, „Algolaser ALM-5BD“)
4442 5

Vokietijos sandėliai

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Puikios savybės

Išsamiau

Įdomu, kad laikas tarp „Hwasong-11“ pagaminimo ir jų panaudojimo kare prieš Ukrainą yra labai trumpas. Tai yra, Šiaurės Korėja Rusijai perduoda visai naujas raketas, o ne tas, kurios sandėliuose guli kelis metus. Be to, Rusija tas raketas panaudoja netrukus po jų gavimo. Įprastai tai reikštų, kad sandėliai yra tušti, nes visada geriau pirmiau naudoti seniausias raketas – juk jos turi galiojimo terminą. Tačiau, kita vertus, gali būti ir taip, kad Šiaurės Korėjos gamyklos tiesiog vykdo rusų užsakymus ir juos dėl geografinės gamyklų ir sandėlių padėties galima lengviau ir greičiau įgyvendinti nelendant į atokias saugyklas. O galbūt Rusija nepasitiki senomis Šiaurės Korėjos raketomis ir reikalauja naujausių ginklų, kurių kokybę patys gali prižiūrėti.

 

 

Bet kuriuo atveju, akivaizdu, kad sankcijos nesustabdė Šiaurės Korėjos balistinių raketų gamybos ir tokių ginklų perdavimo Rusijai.

Šiaurės Korėjas Rusijai jau perdavė daugiau nei 5 milijonus artilerijos sviedinių, dešimtis taktinių balistinių raketų. Šiuo metu Šiaurės Korėjoje lankosi buvęs Rusijos gynybos ministras, dabartinis Rusijos Federacijos Saugumo tarybos sekretorius Sergejus Šoigu. Spėjama, kad Rusija vėl prašys sviedinių ir, neabejotinai, raketų. Mainais Šiaurės Korėja gaus technologijų ir resursų savo karinėms pajėgoms stiprinti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(10)
(40)
(-30)

Komentarai ()