To jau tapo neįmanoma nuslėpti. Kinija kovai paruošė šimtus branduolinių ginklų (Foto)  ()

Sąmoninga dezinformacija.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kinijos ginkluotė apima ne tik įprastinę ginkluotę. Pekinas nepamiršta ir savo branduolinio arsenalo, o jo didinimo mastą galima matyti iš palydovinių nuotraukų. Amerika kol kas neturi simetriško atsako – nors ir kuria naujus strateginius ginklus, jos branduolinis arsenalas yra pasenęs.

Kinija sparčiai plečia savo strateginių raketų pajėgas. Dešimtmečius Pekinas išlaikė daugiau ar mažiau pastovų pajėgumą – kelias dešimtis sausumos raketų su branduolinėmis kovinėmis galvutėmis, išdėstytų stacionariuose bunkeriuose ir keliose mobiliose paleidimo sistemose.

Net ir šis kuklus arsenalas buvo iš dalies sumažintas dešimtajame dešimtmetyje, tačiau pastaraisiais metais Kinija sparčiai vejasi Jungtines Valstijas ir Rusiją.

[EU+Kuponai] Perkamiausia Android multimedijos sistema automobiliams, planšetės, kaulais grojančios ausinės, projektoriai, auto diagnostika ir kt. (Video)
7170 6

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-09-14/2024-09-30

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „Lenovo Zhaoyang Tab K10(Tab M11)“ - Android 13 planšetė

2) „BlitzWolf BW-BTS8“ - kaulais grojančios belaidės ausinės

3) „iMars 2 DIN“ - perkamiausia Android multimedijos sistema automobiliams

4) „Proscenic P13“ - 120AW, 35kPa belaidis dulkių siurblys

5) „Blitzwolf BW-V3Max“ - Android projektorius

6) „LAUNCH 2024 Elite CR529“ - automobilio diagnostikos įrenginys

Išsamiau

Vos per kelerius metus Kinija pastatė apie 300 tarpžemyninių raketų bunkerių. Kinijos dykumose mažiausiai trijose vietose (Hami, Yumen ir Hanggin Qi bunkerių laukuose, taip pat Jilantai mokymo bazėje) buvo pastatytos raketų bazės, o palydovinės nuotraukos rodo Pekino ginkluotės mastą.

Ji matoma iš kosmoso – vaizdai atskleidžia ne tik bazių buvimo vietą, bet ir spartų naujų įrenginių statybos tempą.

 

Nors popkultūroje įsitvirtino įvaizdis, kad raketų bazės su požeminėmis paleidimo aikštelėmis yra viena šalia kitos, iš tikrųjų jas skiria šimtai metrų ar net kilometrai. Taip siekiama, kad būtų sunku sunaikinti visą bazę viena branduoline kovine galvute.

Be to, ne visuose bunkeriuose būtinai yra raketų, nes kai kurie galėjo būti pastatyti kaip netikri taikiniai. Kartu verta priminti, kad kinų mastus ne visada atitinka kokybė – kaip paaiškėjo, kai kurie naujai pastatyti įrenginiai dėl įvairių defektų yra netinkami naudoti.

 

Kita vertus, daugėja abejonių dėl tariamo skandalo, kurį atskleidė agentūra „Bloomberg“, kai Kinijos strateginėse pajėgose raketinis kuras buvo keičiamas į vandenį. Nors šiuos pranešimus kartojo viso pasaulio žiniasklaida, kai kurie ekspertai mano, kad tai buvo sąmoninga Pekino dezinformacija, siekiant nuslėpti tikrąsias valymų kariuomenėje ir administracijoje priežastis.

Remiantis Pentagono Kongresui pateikta ataskaita, Kinijos branduolinių raketų paleidimo įrenginių skaičius jau viršija JAV paleidimo įrenginių skaičių. Pentagono žinioje yra apie 450 šachtų, iš kurių 400 yra kovinės parengties.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(10)
(24)
(-14)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: