„Gali numušti naikintuvus.“ Ukraina skelbia nerealų planą (Video)  ()

Ukraina nuo 2022 metų bando įsigyti šiuos sraigtasparnius iš JAV.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-09-16 „Gali numušti naikintuvus.“ Ukraina skelbia nerealų planą (Video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Dabartinė Slovakijos vyriausybė nelinkusi sutikti su savo pirmtakų susitarimu dėl sraigtasparnių AH-1Z „Viper“ pirkimo su didele nuolaida (mainais į lėktuvų MiG-29 dovanojimą Ukrainai). Tuo tarpu ukrainiečiai praneša, kad labai mielai juos įsigytų sau. 

Anot „Defense News“, dabartinė Slovakijos valdžia labiau suinteresuota įsigyti vidutinio nuotolio oro gynybos sistemą ir F-16 orlaivius nei 12 vnt. AH-1Z „Viper“ sraigtasparnių.

Ypač turint omenyje, kad JAV Valstybės departamento patvirtinta galimo sraigrtasparnių pardavimo Slovakijai pagal „Foreign Military Sale“ procedūrą kaina nuo iš pradžių pasiūlytų 340 mln. dolerių pakilo iki 600 mln. USD.

Įstrigusios derybos dėl linijos Bratislava–Vašingtonas neaplenkė ukrainiečių, kurie, kaip pareiškime „Defense News“ pripažino Ukrainos parlamentaras Vadymas Ivčenko, nuo 2022 metų bando įsigyti šiuos sraigtasparnius iš JAV.

Geekmaxi 7-ojo gimtadienio išpardavimas! Monstrinės energijos stotelės, el. paspirtukai, robotai su DI, vaizdo projektoriai ir kt. (Video)
4463 5

„7th Anniversary Sale“

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „Wanbo X5“ - 1080P, 1100 ANSI, WiFi 6, Bluetooth 5.0, Android 9.0 vaizdo projektorius

2) „KuKirin G2“ - 2024 versija, 800W, 48V 15Ah, 55 km, 45 km/h el. paspirtukas

3) „Narwal Freo Z Ultra“ - premjera, robotas dulkių siurblys su DI

4) „Blackview Oscal PowerMax 3600“ - mobili energijos stotelė, 3600W, 3600Wh, LiFePO4

Išsamiau

Be to, būdamas parlamentinio Nacionalinio saugumo, gynybos ir žvalgybos komiteto narys, Vadymas Ivčenko tariamai parašė laišką JAV įstatymų leidėjams, siekdamas įtikinti J. Bideno administraciją kuo greičiau nukreipti „viperus“ į Kyjivą (jei Slovakija juos atmes). Be to, Ukraina deda pastangas, kad Ukrainoje įsikurtų „Bell“ gamykla.

„Bell“ suprojektuotas ir 2010 m. pristatytas jūrų pajėgoms sraigtasparnis AH-1Z „Viper“ yra daug tobulesnis AH-1 „SuperCobra“ sraigtasparnio varijantas. Būtent šis orlaivis tapo šablonu, pagal kurį buvo sukurti beveik visi dabartiniai atakos sraigtasparniai, pasižymintys siauru fiuzeliažu ir pilotų išdėstymu tandemine tvarka (vienas už kito).

 

AH-1Z „Viper‘ gali turėti tiek pat prieštankinių ginklų kaip AH-64E „Apache Guardian“, tuo pačiu yra greitesnis ir pigesnis. Remiantis 2021 metų amerikiečių duomenimis, „Viper“ skrydžio valanda kainavo 4550 USD, o konkuruojančio „Boeing“ AH-64E „Apache Guardian“ – 6417 USD.

„AH-1Z „Viper“ ginkluotę sudaro po fiuzeliažu sumontuotas trivamzdis 20 mm M197 pabūklas, kurio efektyvus pataikymo nuotolis yra iki 2 km, ir keturi paleidimo pilonai, skirti nevaldomoms „Hydra“ raketoms arba jų valdomiems APKWS variantams ir prieštankinėms AGM-114 „Hellfire“ raketoms tvirtinti.

Be to, AH-1Z „Viper‘ turi galimybę naudoti raketas „oras-oras“, todėl tai yra vienintelis šiuo metu naudojamas atakos sraigtasparnis, galintis savarankiškai numušti naikintuvus, tokius kaip Su-30 ar Su-35.

 

Sraigtasparniai gali gabenti raketas, naudojamas MANPADS rinkiniuose, pvz., FIM-92 „Stinger“, kurių skrydžio nuotolis yra iki 4 800 m, taikiniams, esantiems iki 3 800 m aukštyje AIM-9 „Sidewinder“ raketas, įskaitant AIM-9X versiją, kurios atstumas yra šiek tiek didesnis nei 20 km (paleidžiant iš mažo aukščio).

Praktiškai AH-1Z „Viper“ gali numušti, pavyzdžiui, Ka-52 „Aligator“, kol „Viper“ neaptinka jo borto radaras. Be to, šių sraigtasparnių pilotai turi mokymo segmentą, apimantį kovos „oras-oras“ situacijas.

Dėl šios priežasties sraigtasparniai AH-1Z „Viper“ (pageidautina su savisaugos sistemomis, kurios apakina artėjančias raketas lazerio spinduliu, (DIRCM, ir AN/ALQ-231 „Intrepid Tiger II“ tipo) ir gali būti idealus sraigtasarnis Ukrainos mūšio lauke, kur rusai šiuo metu turi didelį oro pranašumą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(42)
(3)
(39)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()