Rusija ruošia kai ką klaikaus. „900 km atstumu“ (Foto)  ()

Pastaraisiais mėnesiais Naujojoje Žemėje stebimas aktyvumas. Remiantis palydoviniais vaizdais, bandymų aikštelėje statomi nauji tuneliai ir keliai, o tai gali reikšti pasiruošimą bandymams.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos centrinio bandymų poligono Naujojoje Žemėje (salynas Arkties vandenyne, tarp Barenco ir Karos jūrų) vadovas kontradmirolas Andrejus Sinicinas sakė, kad objektas yra visiškai pasirengęs atnaujinti branduolinius bandymus.

Poligonas buvo atidarytas prieš 70 metų, o pirmasis megatonų klasės bandymas įvyko 1954 m. rugsėjo 17 d., o paskutinis – 1990 m. spalio 24 d. Ir nors bandymai buvo sustabdyti, infrastruktūra išliko veikianti ir ja buvo galima naudotis bet kada.

Analitikai pastebi, kad pastaraisiais mėnesiais bandymų poligone vyksta aktyvumas: palydovinėse nuotraukose matyti tunelių ir kelių tiesimas, o tai gali reikšti, kad ruošiamasi atnaujinti bandymus. Tai kelia susirūpinimą, ypač pasaulinės branduolinės įtampos fone.

Geekmaxi 7-ojo gimtadienio išpardavimas! Monstrinės energijos stotelės, el. paspirtukai, robotai su DI, vaizdo projektoriai ir kt. (Video)
4359 5

„7th Anniversary Sale“

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „Wanbo X5“ - 1080P, 1100 ANSI, WiFi 6, Bluetooth 5.0, Android 9.0 vaizdo projektorius

2) „KuKirin G2“ - 2024 versija, 800W, 48V 15Ah, 55 km, 45 km/h el. paspirtukas

3) „Narwal Freo Z Ultra“ - premjera, robotas dulkių siurblys su DI

4) „Blackview Oscal PowerMax 3600“ - mobili energijos stotelė, 3600W, 3600Wh, LiFePO4

Išsamiau

 

Vienas garsiausių bandymų Naujojoje Žemėje buvo galingiausios istorijoje branduolinės bombos, pramintos „Caro bomba“, susprogdinimas, prilygstantis 50 megatonų trotilo. Šis įvykis, įvykęs 1961 m. spalio 30 d., pademonstravo Sovietų Sąjungos galią ir padidino pasaulines baimes dėl destruktyvaus branduolinio ginklo potencialo.

„Caro bombos“ galia buvo tokia, kad langai buvo išdaužyti net 900 kilometrų atstumu, o sprogimo sukelta seisminė smūgio banga Žemę apskriejo tris kartus. Nors pradinė bombos 100 megatonų galia buvo sumažinta perpus, jos energijos išsiskyrimas vis tiek buvo daugiau nei 1500 kartų didesnis nei bendra visų Antrojo pasaulinio karo metu naudotų sprogmenų galia. Be to, atominės bombos sprogimas turėjo didžiulį poveikį aplinkai.

 

Stebėtojai rašo, kad šiandien, didėjant įtampai tarp Rusijos ir Vakarų, diskutuojama apie galimus branduolinius bandymus kaip būdą pademonstruoti Rusijos galią. Tačiau, nepaisant tokių pareiškimų, oficialusis Kremlius dar nepriėmė galutinio sprendimo šiuo klausimu.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(12)
(46)
(-34)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()