Smogė „ginčytinuose vandenyse“. Rusai buvo užklupti netikėtai. Skaičiuojami nuostoliai  ()

Laivams kyla nauja grėsmė.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

NATO pripažįsta, kad vis sudėtingesni dronai kelia vis didesnę grėsmę laivams. NATO būstinės atstovas Michaelas Stewartas mano, kad to įrodymų pateikė karas Ukrainoje ir Rusijos nuostoliai Juodojoje jūroje.

Pabrėžiama, kad bepiločių dronų kūrimas labai pakeitė jūrų laivyno požiūrį į šiuolaikinį mūšio lauką. M. Stewartas žurnalistams aiškino, kad Rusijos karas prieš Ukrainą privertė NATO suvokti, kokią didelę grėsmę bepilotės sistemos gali kelti karinių jūrų pajėgų laivams, o jų kaina yra palyginti nedidelė. Jis pabrėžė, kad per Ukrainos smūgį išmoktos pamokos buvo labai svarbios keičiant NATO požiūrį.

[Vokietija+kuponas] Mažiausia kaina istorijoje! Įspūdingos lazerinės graviravimo staklės: galima pjauti arba graviruoti daugiau nei 1000 skirtingų medžiagų (Video, „Swiitol C18 Pro“)
12431 7

Šių metų modelis už mažiausią kainą iki šiol

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Pažangiausi techniniai sprendimai

Puikus daiktas DIY projektams

Išsamiau

„Ukrainos novatoriškas bepiločių sistemų naudojimas Juodojoje jūroje rodo strateginę dronų vertę ginčytinuose vandenyse. Be jokios abejonės, tai buvo įspėjimas NATO ir su Aljansu susijusiems kariniams laivynams. (...) Palyginti nedidelių, judrių ir nebrangių bepiločių dronų gebėjimas daryti įtaką jūrų operacijoms padidino NATO susidomėjimą Aljanso jūrų bepiločių pajėgumų stiprinimu“, – sakė Michaelas Stewartas.

 

Ukrainos antvandeniniai dronai pademonstravo, kaip naikinti laivus. Iš pradžių Ukrainos antvandeniniai dronai buvo improvizuotos konstrukcijos, tačiau netrukus buvo sukurti pažangesni įrenginiai. Vienas iš dabar ukrainiečių dažniausiai naudojamų bepiločių orlaivių yra „Magura V5“.

Rusijos laivai taip pat dažnai buvo atakuojami bepiločiais antvandeniniais dronais „Sea Baby“, kuriuos sistemingai kuria ir tobulina ukrainiečiai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(119)
(0)
(119)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()