„Tai sukels panika visoje planetoje.“ Įvyko 11 branduolinių sprogimų (Video)  ()

Kremlius jau kurį laiką grasina panaudoti branduolinį ginklą. Rusijos propagandistai ragina tokius ginklus susprogdinti aukštai atmosferoje ar net kosmose. Tai turėtų atrodyti neįtikėtinai įspūdingai ir sukelti paniką visoje planetoje.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-10-04 „Tai sukels panika visoje planetoje.“ Įvyko 11 branduolinių sprogimų (Video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Karo analitikai neabejoja, kad jei Vladimiras Putinas norėtų įbauginti NATO nepalaikyti Ukrainos ir daryti spaudimą ES šalių gyventojams, jis galėtų tam panaudoti branduolines bombas, nes tai galingiausias kada nors sukurtas ginklas.

Tačiau jo detonacija įvyktų ne virš miestų, o ar net aukštai atmosferoje, o kosminėje erdvėje. Pirma, tai atrodys labai įspūdingai, antra, sukels paniką visoje planetoje.

Analitikai aiškina, kad taip Putinas greitai pasiektų savo tikslą. Gyventojai darytų spaudimą savo valdžios institucijoms, kad jos toliau neteiktų pagalbos, nes šis konfliktas pradėtų rimtai ir apčiuopiamai paveikti jų gyvenimą.

[Mažiausios kainos] El. dviračių TOP! Specialūs nuolaidų pasiūlymai tik Technologijos.lt skaitytojams + žaidimas laimėti dviratį (Video)
13561 4

Pristatome Jums ypatingai kokybiškus el. dviračius. Juos ir patys išbandėme, ir absoliuti dauguma pirkėjų su apžvalgininkais giria. Ir dabar dar juos galite įsigyti su specialiai Jums skirtais nuolaidų kuponais už mažiausias kainas istorijoje.

Išsamiau

Septintojo dešimtmečio pradžioje Jungtinių Valstijų kariuomenė surengė daugybę galingų branduolinių sprogimų kosmose. Vaizdo įrašuose matyti, kaip keistai ir baugiai jie atrodė. Būtent tokio efekto Putinas gali norėti pasiekti. Jei sprogimai įvyktų naktį ir dideliame aukštyje virš Arkties, didžiosios dalies šiaurinio pusrutulio gyventojai galėtų pamatyti akinantį blyksnį.

Tačiau čia reikia pabrėžti, kad nereikės jaudintis dėl radiacijos Žemės paviršiuje. Taigi efektas būtų tik vizualus, tačiau gyventojai jį suvoktų visiškai kitaip.

 

1962 m. virš Ramiojo vandenyno buvo įvykdyta 11 branduolinių ginklų bandymų, kaip operacijos „Fishbowl“ dalis. Galingiausios detonacijos galia buvo 1,4 megatonos. Šie bandymai labai skyrėsi nuo daugelio, kuriuos JAV kariuomenė anksčiau ar vėliau.

Branduoliniai ginklai buvo sumontuoti ant balistinių raketų ir paleisti į kosmosą, kur jie detonavo iki 1000 kilometrų aukštyje virš mūsų planetos paviršiaus. Tai daugiau nei du kartus didesnis aukštis, kuriame skrieja Tarptautinė kosminė stotis.

Poveikis mokslininkus labai nustebino. Mikrogravitacijos ir vakuumo sąlygomis liepsnos nebuvo pastebėta, o smūgio bangą sukuriančios dujos įgavo sferinę formą. Kamuolys pradėjo plėstis, o paskui susitraukti. Kaip visi žinome, po branduolinio sprogimo Žemės paviršiuje susidaro „grybas“. Tačiau erdvėje tai yra rutulys.

 

JAV kariuomenė atliko bandymus, nes norėjo pamatyti, kuo orbitiniai branduoliniai sprogimai skiriasi nuo Žemės sprogimų. Tikslas buvo ne tik sukurti veiksmingą ginklą SSRS palydovams sunaikinti, bet ir grynai mokslininis interesas. Po pirmųjų sprogimų paaiškėjo, kad sprogimai matomi net priešingoje Žemės pusrutulio pusėje kaip savotiškos pašvaistės.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(11)
(28)
(-17)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()