Rusija domisi vis labiau. Tai paralyžiuotų visą pasaulį  ()

Rusija tam teikia didelę reikšmę.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos hibridinės atakos prieš kitas šalis įgauna labai įvairias formas – nuo ​​„žaliųjų žmogeliukų“, atsiradusių Donbase prieš 10 metų, iki įtartinų padegimų ir, svarbiausia, kibernetinių atakų. Esame taip priklausomi nuo technologijų, kad daugiau žalos gali padaryti ne raketų, o kibernetinių įsilaužėlių atakos.

Rusija vis labiau domisi NATO šalių povandenine infrastruktūra, įskaitant kabeliais, einančiais po vandenyno paviršiumi, perspėja NATO atstovas Jamesas Appathurai.

„Rusija jau dešimtmečius naudoja vadinamąją povandeninių tyrimų programą, kad nustatytų mūsų kritinę infrastruktūrą. Ši programa yra labai gerai finansuojama, Rusija jai teikia didelę reikšmę", – sakė jis.

Pasak jo, jei Rusija nukirstų šiuos kabelius, paralyžiuotų visą pasaulį.

„Stebime didėjantį grėsmių ir hibridinės veiklos lygį prieš NATO šalis, daugiausia iš Rusijos. Tai kibernetinės atakos, dezinformacija, politinis kišimasis, priverstinė migracija, grėsmės infrastruktūrai, vis daugiau sabotažo veiksmų“ – sakė Appathurai.

[Mažiausios kainos] El. dviračių TOP! Specialūs nuolaidų pasiūlymai tik Technologijos.lt skaitytojams + žaidimas laimėti dviratį (Video)
13471 4

Pristatome Jums ypatingai kokybiškus el. dviračius. Juos ir patys išbandėme, ir absoliuti dauguma pirkėjų su apžvalgininkais giria. Ir dabar dar juos galite įsigyti su specialiai Jums skirtais nuolaidų kuponais už mažiausias kainas istorijoje.

Išsamiau

Anot jo, Rusija kuria povandeninės infrastruktūros žemėlapį ir pridūrė, kad ne tik kartoja NATO šalių kritinės infrastruktūros linijas, bet ir ruošiasi galimoms sabotažo atakoms. Tam jie naudoja nuotoliniu būdu valdomus įrenginius.

Didžiausias pavojus yra Baltijos jūrai, tačiau Rusija veikia ir Atlanto vandenyne, Šiaurės jūroje, Viduržemio jūroje ir Juodojoje jūroje.

Ką NATO ketina šiuo klausimu daryti?

„Dabar mes kuriame įrankius, kurie leis keistis duomenimis tarp kosmoso ir jūros dugno“, – sakė Appathurai.

NATO taip pat turi savo povandeninius bepiločius dronus ir laivus, taip pat jutiklius vandenyno dugne, kurie teikia informaciją apie įtartinų laivų kursą.

 

Pasaulinio informacinio tinklo užtemimo ir paralyžiaus grėsmė kyla ne tik iš jūrų ir vandenynų gelmių, bet ir iš kosmoso.

Vasario 14 d., kaip tuo metu pranešė JAV žiniasklaida, įskaitant CNN, Atstovų rūmų žvalgybos komiteto pirmininkas Mike'as Turneris atskleidė informaciją Kongresui apie „rimtą grėsmę nacionaliniam saugumui“ ir paragino Joe Bideną atskleisti tautai, kas tai yra.

JAV žiniasklaida greitai nustatė, kad kalbama apie Rusiją ir... kosmosą. Putinas nori į kosmosą nugabenti branduolinius ginklus, kurie keltų grėsmę palydovams, taigi ir pasauliniam ryšiui bei visai mūsų civilizacijai, perspėjo Turneris. Nuo to laiko nebuvo šia tema nieko girdėti.

Respublikonų politikas Turneris interviu dienraščiui „Daily Mail“ po šešių mėnesių sakė, kad dėl savo neveiklumo Putino kosminių ginklų klausimu Joe Bideno administracija veda Ameriką ir kitas šalis į tikrą katastrofą.

 

„Manau, kad Bideno administracija užmerkia akis prieš negrįžtamą, katastrofišką Rusijos veiklą. Tai Kubos raketų krizė kosmose. Ir prezidentas Bidenas neprisiima iššūkio taip, kaip tai padarė prezidentas Kenedis, keisdamas istorijos eigą į gerąją pusę“, – sakė politikas.

Jis pridūrė, kad dėl Putino veiksmų kosmose pasaulis gali pasinerti į tamsą, o chaosas palies ryšius, kariuomenę, internetą, navigacijos ir bankų sistemas, taip pat gelbėjimo tarnybas.

„Bideno administracija turi visiškai atskleisti Putino ginklų planus ir programas, ir padaryti juos aiškius pasauliui“, – sakė Turneris, kaltindamas Bideną „ypatingu nenoru imtis bet kokių veiksmų, kurie atrodytų eskaluojami“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(34)
(7)
(27)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: