JAV nurašo savo legendinius „Warthog“. Rusijos atsakas (Video)  ()

Ekspertai pastebi, kad tobulėjant oro gynybai ir nepilotuojamoms sistemoms, atakos lėktuvai susiduria su naujomis grėsmėmis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šuo metu pasaulyje yra du pagrindiniai atakos lėktuvai, skirti artimoms oro palaikymo misijoms, ir kurie pasižymi atsparumu žalai ir gebėjimu efektyviai atakuoti antžeminius taikinius.

Tai amerikietiški A-10 „Thunderbolt II“ (geriau žinomas kaip „Warthog“) ir SSRS laikų Su-25.

Ir jei JAV oro pajėgos jau atsisako savo A-10, rusai ketina sukurti Su-25 modernizuoti.

A-10 „Thunderbolt II“

Atakos lėktuvas A-10 buvo sukurtas specialiai kovai su priešo tankais ir šarvuočiais Šaltojo karo metu. Jo skiriamasis bruožas yra GAU-8/A 30 mm patranka, galinti pramušti stiprius šarvus.

Lėktuvas buvo sukurtas pabrėžiant aukštą patvarumą: dėl tvirtos konstrukcijos, apsaugotos kabinos ir perteklinių valdymo sistemų jis gali toliau skristi net ir patyręs didelę žalą.

[EU+Kuponai] „Techtober Blowout 2024“ išpardavimas! Mini PC, energijos stotelės, žaidimų monitoriai, vaizdo projektoriai ir kt. (Video)
6645 1

„Techtober Blowout 2024“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „TITAN ARMY P32A2S2“ - 32 colių, QHD, 240Hz žaidimų monitorius

2) „MINIX Z100-0dB“ - mini PC, 16+512GB, WiFi6 ir kt.

3) „Wanbo X5“ - 1080P, 1100 ANSI, WiFi 6, Bluetooth 5.0, Android 9.0 vaizdo projektorius

4) „SolarPlay Q2501“ - mobili energijos stotelė, 2400W, 2160Wh, LiFePO4

Išsamiau

Tuo pačiu metu A-10 išsiskiria lėtu greičiu ir galimybe ilgą laiką sklandyti virš mūšio lauko nedideliame aukštyje, o tai leidžia teikti nuolatinę ugnies palaikymą. Šis lėktuvas ypač išgarsėjo per operaciją „Audra dykumoje“ 1991 m., kai sunaikino nemažai Irako tankų.

Tačiau, šiuolaikinių konfliktų sąlygomis, kai oro gynyba tampa vis sudėtingesnė, skrydžiai mažame aukštyje darosi pavojingesni, o tai kelia abejonių dėl A-10 panaudojimo efektyvumo prieš šiuolaikines sistemas, tokias kaip S-300 ir S-400.

Su-25

Kita vertus, Su-25 buvo sukurtas tiesiogiai paremti sovietų pajėgas. Jis sulaukė didelio populiarumo per Afganistano karą ir vėlesnius konfliktus, įskaitant operacijas Čečėnijoje.

Šis orlaivis yra žinomas dėl savo manevringumo ir gebėjimo dirbti sudėtingomis oro sąlygomis ir sudėtingoje vietovėje. Dėl savo paprastumo ir patikimumo jis idealiai tinka naudoti ribotos infrastruktūros aplinkoje.

 

Nors jo 30 mm patranka yra mažiau galinga nei A-10, Su-25 ją kompensuoja daugybe ginklų, įskaitant oras-žemė raketas, nevaldomas bombas ir valdomąją amuniciją, todėl tai yra universali platforma. Su-25 gali atlikti įvairias užduotis, įskaitant atakas prieš šarvuočius.

Modernizacija ir ateities iššūkiai

Kol JAV palaipsniui atsisako A-10, pakeičiant jį modernesniais daugiafunkciniais lėktuvais, tokiais kaip F-35, Rusija aktyviai tobulina Su-25 iki M3 lygio.

Modernizuotas Su-25M3 gaus naujas avionikos sistemas, patobulintą navigaciją ir kovinę elektroniką bei modernias ginklų sistemas. Tai prailgins orlaivio tarnavimo laiką.

 

Tuo tarpu ekspertai pabrėžia, kad tobulėjant oro gynybai ir atsiradus bepiločiams orlaiviams, tokie orlaiviai kaip A-10 ir Su-25 susiduria su naujais iššūkiais. Šiuolaikinės oro gynybos sistemos gali numušti orlaivius dideliais atstumais, priversdamos pilotus atlikti sunkesnius manevrus arba veikti dideliame aukštyje, o tai sumažina jų efektyvumą.

Galbūt todėl, atsižvelgdami į atakos lėktuvų taktinio panaudojimo pokyčius, amerikiečiai nusprendė atsisakyti tolesnės A-10 eksploatacijos, sutelkdami dėmesį į kitas kovinės aviacijos priemones.

Bet kokiu atveju, abu orlaiviai, nepaisant jų universalumo, susiduria su iššūkiais, kylančiais dėl didėjančios oro gynybos ir nepilotuojamų sistemų kūrimo.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(0)
(7)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()