„Visų raketų nepavyks numušti...“ Po 10 min. Kaip Europoje atrodys branduolinis karas  (9)

2024 metų rugsėjį Rusija ir jos sąjungininkės padarė keletą garsių pareiškimų, kuriuose ne kartą minima branduolinio ginklo panaudojimo grėsmė.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-10-15 „Visų raketų nepavyks numušti...“ Po 10 min. Kaip Europoje atrodys branduolinis karas  (9)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nors Rusijos branduolinių ginklų šou Vakaruose dažniausiai vertinamas kaip blefas, daugelis Vakarų ekspertų perspėja, kad Maskva kalba rimtai.

Kaip „Laisvės radijui“ sako Jungtinių Tautų (JT) Nusiginklavimo studijų instituto vyresnysis mokslo darbuotojas Pavelas Podvigas, Rusijos sukeltas branduolinis karas Europoje mažai tikėtinas. Tačiau jei taip atsitiktų, rezultatas būtų pražūtingas.

Rugsėjo 25 d., Rusijos Saugumo Tarybos posėdyje, Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas pasiūlė pakeisti Rusijos branduolinių ginklų naudojimo doktriną, teigdamas, kad branduoliniai smūgiai galimi net ir tuo atveju, jei Rusijos teritorija atakuojama tolimojo nuotolio Vakarų ginklais.

Jo pavyzdžiu pasekė Baltarusijos diktatorius Aleksandras Lukašenka, kuris rugsėjo 27 dieną pareiškė esąs pasirengęs panaudoti savo šalies teritorijoje dislokuotą branduolinį ginklą „NATO atakos“ atveju.

[Vokietija] Stulbinamos kainos nešiojamas dvigubo impulso taškinis suvirinimo aparatas - paskutiniai vienetai
13423 5

Labai gera kaina

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

Podvigas pabrėžia, kad kol kas nėra įrodymų, kad Rusija iš tikrųjų galėtų panaudoti branduolinį ginklą. Jis primena, kad dauguma branduolinių galvučių ir raketų yra nukreiptos į JAV, tačiau kelios yra nukreiptos ir į Europą.

„Jei įvyks didelio masto ataka ar net bus paleistos tik kelios rusiškos raketos, nėra garantijos, kad visos jos bus numuštos“, – perspėja Podvigas.

Remdamasis šaltiniais, leidinys „Financial Times“ 2024 metų gegužę rašė, kad NATO narės gali mobilizuoti tik 5 % oro gynybos įrangos, skirtos apsaugoti Aljanso nares Vidurio ir Rytų Europoje nuo didelio masto atakos.

Manoma, kad Rusija savo arsenale turi 1700 branduolinių galvučių ir daugiau nei 500 raketų, kurias per kelias minutes galima paleisti iš bunkerių, povandeninių laivų, orlaivių ir mobiliųjų vežėjų.

 

Žinant apie galimo branduolinio karo grėsmę, kai kuriose Europos sostinėse buvo išsaugoti ir prižiūrėti Šaltojo karo metu pastatyti bunkeriai.

Tęsinys kitame puslapyje:

Pasidalinkite su draugais
(16)
(16)
(0)

Komentarai (9)