Žlugo Su-57. „Radarai jį pastebėjo. Paleido raketas“ (Foto, Video) (19)
Rusijos supernaikintuvas Su-57, pagamintas naudojant slaptumo (stealth) technologiją, buvo puikiai matomas Ukrainos radarams vykdant misiją Juodojoje jūroje.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos oro pajėgos nusprendė padaryti tai, kas prieštarauja idėjai sukurti naujausią 5 kartos naikintuvą Su-57. Šis „nematomas“ naikintuvas buvo išsiųstas į misiją Juodojoje jūroje – pulti Odesą. Su-57 gabeno dvi galingas Ch-59 raketas.
Raketos buvo ne tam skirtame orlaivio bombų skyriuje, o buvo pakabintos ant pilonų. Tai visiškai prieštaravo idėjai sukurti naikintuvą naudojant slaptumo technologiją, kuria siekiama sumažinti lėktuvo aptikimą priešo radarais. Su-57 tapo puikiai matomas Ukrainos radarams, o tai padidino grėsmės lygį pilotui ir sumažino sėkmingos misijos baigties galimybę.
Ir rusams apgailėtinai nepavyko. Lėktuvas buvo laiku aptiktas dėl jo radaro parašo, kurį skleidė dvi pakabintos raketos, o tada ukrainiečiai visiškai sėkmingai pabandė numušti abi raketas – jos nepataikė į taikinius Odesoje.
Russian Su-57 fighter jet spotted flying with two Kh-59 air-launched cruise missiles. pic.twitter.com/2d7Buk3Xgf
— Clash Report (@clashreport) October 20, 2024
|
Kodėl rusai ryžosi tokiam žingsniui? Jie priversti dažniau ir didesniu mastu naudoti senesnes Ch-59 raketas su Su-57 vietoj naujesnių ir brangesnių Ch-69 raketų, kurios telpa į bombų skyrių ir buvo specialiai sukurtos šiems orlaiviams. Rusija turi tik 45 Ch-69 raketas. Jų gamyba yra labai sudėtinga. Per mėnesį galima pagaminti tik du ar tris vienetus.
Tuo tarpu raketos Ch-59 yra daug pigesnės, o Rusija turi daug didesnes jų atsargas. Jų veikimo nuotolis yra apie 300 kilometrų, todėl pilotas gali užtikrinti savo saugumą, tačiau turi jas paleisti kuo toliau nuo fronto linijos. Jei šios sąlygos bus įvykdytos, rusai savo naujausiais lėktuvais gali sukurti naują atakų prieš Ukrainos miestus modelį. Viskas rodo, kad Rusija mieliau rizikuoja, tačiau, kaip teigia kariniai analitikai, tai dar vienas didėjančios rusų nevilties įrodymas.
Rusai norėtų, kad iki 2027 metų savo turėtų bent 76 Su-57. Pastaruoju metu buvo įveikta daug gamybos sunkumų ir gali prasidėti naujas naikintuvų gamybos etapas.
Šiuo tikslu taip pat turėjo būti patobulinti Su-57. Deja, nebuvo nurodyta, kokios modifikacijos buvo atliktos, tačiau galime daryti prielaidą, kad jos susijusios su geresniu priešo lėktuvų ir juos numušti galinčių raketų aptikimu.