To iš Indijos nesitikėjo niekas. Atvyko gigantiška karinė pagalba (1)
Keisčiausia, kad tai padarė farmacijos kompanija.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Indijos farmacijos platintoja „Shreya Life Sciences“ 2024 m. balandžio–rugpjūčio mėnesiais Rusijai perdavė 1111 „Dell PowerEdge XE9680“ serverių su „Nvidia“ lustais, kurių tiekimą Rusijai draudžia Vakarų sankcijos, praneša „Bloomberg“. Svarbu paminėti, kad siunta, kurios vertė siekia 300 milijonų dolerių, perduota, nes Indija nėra sankcijų šalis.
Indija šiaip laikosi neutralios pozicijos dėl karo Ukrainoje, aktyviai bendrauja tiek su Ukraina, tiek su Rusija. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pats vertina šią poziciją ir netgi yra sakęs, kad derybos ateityje galėtų įvykti Indijoje.
|
Tai, kad „Shreya Life Sciences“ remia Rusiją technologijomis, pamindama Ukrainos ir Vakarų interesus ir nekreipdama dėmesio į sankcijas, iš tikrųjų nėra taip keista. „Shreya Life Sciences“ kompanija 1995 m. buvo įkurta Maskvoje. Dabar tai yra Mumbajuje įsikūrusi bendrovė.
Blogiausia šio technologijų perdavimo dalis yra „Nvidia“ gaminami H100 lustai, specialiai sukurti dirbtinio intelekto programoms. Jų perdavimas Rusijai ribojamas, nes jų duomenų apdorojimo galimybės gali pagerinti karines technologijas ir padėti sukurti sudėtingus dirbtinio intelekto modelius, naudojamus elektroninės žvalgybos ir karo sistemoms.
Technologijų kompanijos, kaip „Nvidia“ ir „Dell Technologies“, teigia, kad stengiasi užtikrinti eksporto kontrolės laikymąsi. Tačiau jos ne kažin ką gali ir, turbūt, nori padaryti. Indija yra per daug didelė klientė, kad būtų baudžiama. Indijos pareigūnai tvirtina, kad tokių prekių eksportas atitinka nacionalinius įstatymus ir tarptautinius įsipareigojimus neplatinti ginklų.
Indija tapo antra pagal dydį svarbių technologijų tiekėja Rusijai po Kinijos. Puslaidininkių tiekimas yra ypač skaudus, nes bent dalis tų lustų tikrai keliauja į Rusijos ginkluotės pramonę. Ir akivaizdu, kad jie ieško galimybių palaikyti šį tiekimą. Juk „Shreya Life Sciences“ net nėra informacinių technologijų ar dirbtinio intelekto tiekėja. Tai yra farmacijos bendrovė, kuri dabar nusprendė Rusijai tiekti technologijas, kurias labai lengvai galima panaudoti ir karyboje.