„Korėja stojo į karą su Rusija“ ()
Rusija moka už pagalbą.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos ir Šiaurės Korėjos karinis bendradarbiavimas gali virsti spąstais Šiaurės Korėjai.
Tai pranešė Pietų Korėjos laikraštis „The Korea Herald“, remdamasis žvalgybos duomenimis ir pareigūnais.
Korėjos Respublikos nacionalinė žvalgybos tarnyba savo naujausioje analizėje nurodė, kad Šiaurės Korėjos karo išlaidos, atrodo, viršija naudą.
Kiti Seulo ekspertai teigia, kad Pchenjanas dabar gali tikėtis, kad Maskva pridengs nugarą dėl galimų Korėjos pusiasalio įvykių.
Savo ruožtu Nacionalinio saugumo strategijos institutas teigė, kad Šiaurės Korėjos sprendimas siųsti karius į Rusiją likus kelioms savaitėms iki JAV prezidento rinkimų, atrodo, yra pagrįstas Donaldo Trumpo pergalės ir greitos karo pabaigos galimybe.
|
Anksčiau spalio 22 d. paskelbtoje ataskaitoje ISNB teigė, kad Šiaurės Korėja bus nenaudinga Rusijai, kai karas nurims.
Kai ateis ši akimirka, Šiaurės Korėja, įstrigs sankcijų ir įtemptų santykių su tradicine sąjungininke Kinija pelkėje, nebegalės tikėtis Rusijos pagalbos.
Kiti Pietų Korėjos vyriausybės pareigūnai mano, kad Rusija gali padėti KLDR kilus konfliktui Korėjos pusiasalyje, o bendradarbiavimas gali tęstis net ir po karo Ukrainoje.
Be to, reiškiama nuomonė, kad Maskva gali panaudoti KLDR kaip „derybinę monetą“ derybose su Vašingtonu.
„Ilgalaikėje perspektyvoje Šiaurės Korėja praras daugiau nei laimės, stodama į karą su Rusija“, – sakoma ISNB ataskaitoje.
Pasak Korėjos Respublikos ambasadoriaus Rusijoje, finansinė ir maisto krizės Šiaurės Korėjoje iš esmės išspręstos dėl Rusijos kompensacijos už šalies indėlį į karą.
Ambasadorius taip pat pridūrė, kad Rusija moka KLDR ir už grūdines kultūras. Tai leidžia Šiaurės Korėjai kovoti su gyventojų badu.
„Be 4 milijonų tonų grūdų, kuriuos Šiaurės Korėja teigia per metus pagaminanti, iš tikrųjų dar trūksta maždaug 1 milijono tonų, kad šalis būtų aprūpinta maistu. Jei Rusija pasiūlys nuo 600 000 iki 700 000 tonų ryžių, to pakaks, kad padengtų daugiau nei pusę Šiaurės Korėjos poreikio patenkinti metinį poreikį“, – sakė ambasadorius.
Dabar, kai Rusija perka artilerijos sviedinius iš Šiaurės Korėjos, didžiąją dalį maisto trūkumo greičiausiai kompensavo prekyba ginklais.
NIS praėjusią savaitę pranešė, kad kiekvienas Šiaurės Korėjos karys, pasiųstas kautis į Rusijos pusę, gaus maždaug 2000 USD mėnesinį atlyginimą.
Manoma, kad mažiausiai 10 000 Šiaurės Korėjos karių yra pakeliui į Ukrainą, o jų metinės pajamos viršija 200 mln. dolerių.
Be to, tikima, kad Rusija taip pat padeda Šiaurės Korėjai pažangiomis kosmoso technologijomis, kai Pchenjanas siekia paleisti dar vieną karinį žvalgybinį palydovą.