„Nuskandins JAV lėktuvnešį.“ Kaip prasidės branduolinis pasaulinis karas  ()

Nuskendus mažiausiai dviem JAV karinio jūrų laivyno lėktuvnešiams, žus iki 10 000 žmonų. Kaip reaguos JAV?


Asocatyvi nuotr.
Asocatyvi nuotr.
© recraft.ai (Free Tier Assets) | https://www.recraft.ai

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kinijos karinė strategija numato nuskandinti amerikiečių lėktuvnešius, siekiant dominuoti Taivano konflikte. Tokį sprendimą 2019 metais pasiūlė admirolas Lu Yuanas, tikėdamasis, kad didžiulės aukos padės užkirsti kelią tolesniam JAV įsitraukimui į konfliktą.

Tačiau tokie veiksmai ne tik sunaikintų JAV laivyną, nusineštų tūkstančius gyvybių ir kainuotų milijardus dolerių, bet ir galėtų paskatinti branduolinę eskalaciją.

Amerikos lyderiai būtų priversti imtis ryžtingų ir galbūt ekstremalių priemonių, kurios virstų pasauline katastrofa.

Šis strateginis Kinijos karo lošimas, kuri tikisi JAV santūrumo pagal didelio aukų skaičiaus scenarijų, neįvertina Amerikos įsipareigojimo išlaikyti savo poziciją ir apsaugoti sąjungininkus.

Karo karštligei apėmus pasaulį, daugelis klausia, kada prasidės didžiausias konfliktas – karas tarp Kinijos ir JAV dėl mažo, demokratinio Taivano likimo.

[11.11 rinkinukas] Bent 200€ pigiau nei Lietuvoje „OnePlus“ išmanieji telefonai, „Xiaomi“ kameros ir nešiojami PC (Video)
7208 4

11.11 rinkinukas

Kuponai

Labai ribotas kiekis

Greitas ir saugus pristatymas

1) „IMILAB EC6 Dual 2K“ - dvigubo 2K objektyvo išmanioji kamera, globali versija

2) „OnePlus 12“ - 16/24GB+512GB/1TB, globalios versijos išmanieji telefonai

3) „OnePlus Nord 4“ - 12/16+256/512GB, globalios versijos išmanieji telefonai

4) „Ninkear A15 Plus“ - globali versija, 15.6 colių, 32GB+1TB, Win 11 OS

Išsamiau

Tačiau kai kurie tokį scenarijų laiko absurdiška siaubo istorija, nes karas neabejotinai brangiai kainuotų abiem pusėms ir galiausiai jos atsisakytų idėjos kovoti vieni su kitais.

Jei karas prasidės, pagrindinis mūšio laukas bus vandenys prie Kinijos ir Taivano.

Tikėtina, kad kariniame jūrų laivyne JAV panaudos savo galingiausią karinio jūrų laivyno platformą – lėktuvnešį. Kinija tai supranta. Štai kodėl kinai didžiąją dešimtmečio dalį praleido kurdami savo prieigos uždarymo (Anti-access/area denial, A2/AD) sistemas visame regione, kad apsigintų nuo JAV lėktuvnešių keliamos grėsmės.

Šios A2/AD sistemos skirtos išlaikyti JAV lėktuvnešius už horizonto, atokiai nuo bet kokios galimos konflikto zonos, pakankamai ilgai, kad Kinijos kariuomenė galėtų užgrobti Taivaną.

 

Dar 2019 metais Kinijos liaudies išlaisvinimo armijos (PLA) karinio jūrų laivyno admirolas Lu Yuanas, vienas pagrindinių Kinijos ginkluotųjų pajėgų vadovavimo „vanagų“, sakė, kad geriausias būdas „išspręsti“ Taivano krizę Kinijoje būtų nuskandinti „du amerikiečių lėktuvnešius“.

Nuskendus dviem JAV karinio jūrų laivyno lėktuvnešiams, žus iki 10 000 žmonių, taip pat bus prarasta didžiulė įranga ir padaryta žala, sieksianti dešimtis milijardų dolerių.

Tęsinys kitame puslapyje:




Be to, pakaks dviejų nuskendusių (ar net tiesiog apgadintų) amerikiečių lėktuvnešių, kad Kinija įtikintų daugumą pasaulio šalių atsisakyti paramos JAV doleriui ir sukurti naują pasaulio valiutą – BRICS dolerį. Galiausiai Kinijos ginklų sunaikintų Amerikos lėktuvnešių įvaizdis taps galutinės Amerikos galios pabaigos simboliu.

 

Bet ar tai bus krizės, apimančios Kiniją, pabaiga? Ar JAV atsakys? Ar jie net sugebės atsakyti?

Faktas yra tas, kad kinai, turintys A2/AD sistemas, mano, kad jie turi absoliučią atgrasymo priemonę nuo galingų amerikiečių lėktuvnešių dislokavimo savo artimame užsienyje. Amerikos lyderiai supranta, kokią grėsmę šios A2/AD sistemos kelia brangiems ir dideliems lėktuvnešiams, kurie sudaro JAV karinio jūrų laivyno stuburą.

Pekinas tikisi, kad amerikiečiai net nenorės rizikuoti šiomis brangiomis sistemomis. Jei A2/AD sistemų nepavyks sunaikinti, Vašingtonas laikys lėktuvnešių pajėgas rezerve, pasikliaudamas mažais antvandeniniais laivais ir povandeniniais laivais. Nepaisant pavojaus, Kinijos kariuomenė tiki, kad sugebės susidoroti su šiomis grėsmėmis.

Tačiau lėktuvnešio sunaikinimas ar sugadinimas, dėl kurio žūtų tūkstančiai jūreivių, greičiausiai sukels audringą amerikiečių reakciją. Žinoma, jei amerikiečiai negalės dislokuoti savo pajėgų pakankamai arti, kad atkeršytų Kinijai per jos A2/AD sistemas, JAV atrodys dar bejėgesnės. Tada atsiranda tokie dalykai kaip branduolinis kerštas.

 

Čia atsiveria niūriausios perspektyvos.

Atvirai kalbant, joks Amerikos politikas negali sau leisti nieko nedaryti tokioms skerdynės akivaizdoje. Todėl, nors kinai galbūt sugebės nugalėti amerikiečių lėktuvnešius, amerikiečiai atsakys taip ryžtingai, kad kinai vos nepasiduos.

Tačiau neabejotina, kad dabartinė Pekino vadovybė yra pakankamai arogantiška, kad rizikuotų tokia baigtimi, iš dalies todėl, kad netiki, kad amerikiečiai turi galimybių ar noro ginti savo interesus, kai kalbama apie Kinijos ginklų barškėjimą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(8)
(-5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()