Slapta CŽA technologija. Gali „išjungti“ didelius laivus. Kas žinoma  ()

Ši technologija, kaip pastebi ekspertai, gali sukurti nematomus impulsus, kurie veikia laivo elektroniką, dėl ko jis sustoja nepakenkiant įgulai.


Asocatyvi nuotr.
Asocatyvi nuotr.
© Picryl (atvira licencija) | https://picryl.com/media/the-aircraft-carrier-uss-george-washington-cvn-73-patrols-the-waters-to-the-2e4ba3

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JAV Centrinė žvalgybos agentūra (CŽA) savo arsenale turi paslaptingą sistemą, galinčią „slapta ir be smurto“ išjungti laivus, įskaitant didelius laivus, tokius kaip tanklaiviai. Apie tai rašo „The War Zone“.

Straipsnio autoriai atkreipė dėmesį į žurnalo „Wired“ paskelbtą tyrimą, kuriame svarstyta, kad sistema galėjo būti naudojama Donaldo Trumpo prezidentavimo metu kaip priemonė prieš tanklaivius, gabenančius naftą tarp Venesuelos ir Kubos. Ši iniciatyva buvo dalis pastangų pakenkti Nicolas Maduro režimui ir jo paramai iš Kubos, kuri priklauso nuo Venesuelos naftos tiekimo.

[EU+Kuponas] 2 kartus pigiau nei Lietuvoje! Tik 119,99€ už fantastišką robotą su automatine atliekų surinkimo stotele (Video, „ILIFE G9 Pro“)
2500 3

Stulbinamai žema kaina

Specialus kuponas

Ribotas kiekis

Iš Lenkijos greitas ir saugus pristatymas

Puikių savybių modelis

Išsamiau

Straipsnyje minima, kad CŽA atsisakė naudoti sistemą šiame regione, motyvuodama tuo, kad agentūra turi tik vieną pavyzdį, kuris yra kitame pusrutulyje. Ši aplinkybė, pasak ekspertų, rodo didelį slaptumą ir galimą šios technologijos panaudojimo specifiką.

Nors detalės, kaip sistema veikia, lieka įslaptintos, manoma, kad ji gali naudoti didelės galios mikrobangų energiją. Tokios sistemos gali sutrikdyti elektronikos darbą, išjungti navigacijos sistemas, ryšio priemones ir kitus svarbius mazgus, dėl ko laivas sustabdomas nenužudant įgulos.

Teigiama, kad ši technologija gali sukurti nematomus impulsus, kurie veikia elektroniką tiesiogiai per antenas arba netiesiogiai per laivo konstrukcijos trūkumus.

 

„Nepriklausomai nuo konkretaus veikimo režimo, nesunku suprasti, kad slaptas ir mažiau mirtinas laivų stabdymo potencialas būtų labai patrauklus“, – pabrėžė stebėtojai.

Tačiau dar svarbesnis išlieka klausimas, ar ši sistema yra veiksminga prieš karo laivus, atsižvelgiant į jų EW (elektroninio karo) galimybes. Kitaip tariant, ar technologija turi galimybių, kurios nepaiso karo laivų gynybos sistemų.

Kai naudojamas prieš karo laivus, mintis yra išjungti laivą arba bent jau sustabdyti jo judėjimą ir padaryti jį labiau pažeidžiamą, nepaleidžiant nė vieno šūvio.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(21)
(4)
(17)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()