Milžiniški sunaikinimo mastai. Rusiją užpuolė tikra ATACMS kruša (Video)  ()

Skrydžio greitis siekia iki 3700 km/val.


ATACMS
ATACMS
© U.S. Army/White Sands Missile Range Museum (Atvira licencija) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:MGM-140_ATACMS_WSMR.jpg

Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-11-22 Milžiniški sunaikinimo mastai. Rusiją užpuolė tikra ATACMS kruša (Video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Gavę sutikimą balistinėmis raketomis MGM-140 ATACMS atakuoti taikinius Rusijoje, ukrainiečiai jau veikia. 

Ukrainiečiai surengė ataką prieš 67-ąjį GRAU (Raketų ir artierijos valdybos) arsenalą, esantį Rusijos Briansko srityje. Rusai tvirtino numušę penkias iš šešių paleistų raketų ir kad nuostoliai buvo nereikšmingi, tačiau sprogimai ir didelis gaisras depo teritorijoje bylojo priešingai.

Tuo tarpu „Reuters“, remdamasi JAV pareigūno informacija, tvirtina, kad rusai numušė tik dvi iš aštuonių paleistų balistinių raketų. Atsižvelgiant į ankstesnius ATACMS mūšius, net su priešlėktuvinėmis sistemomis S-400 „Triumf“, toks scenarijus yra labiausiai tikėtinas.

[Black Friday] El. dviračių TOP! Iki 800€ nuolaidos, 8 užsakymai NEMOKAMI, fantastiškos dovanos (Video)
3826

Pristatome Jums ypatingai kokybiškus el. dviračius. Juos ir patys išbandėme, ir absoliuti dauguma pirkėjų su apžvalgininkais giria. Ir dabar juos galite įsigyti už mažiausias kainas istorijoje.

Išsamiau

Didžiausia problema ukrainiečiams gali būti pakankamo kiekio raketų prieinamumas, nes – „Forbes“ duomenimis – Rytus galėjo pasiekti mažiau nei 50 šio ginklo vienetų, o dauguma jų buvo 1990-ųjų versijos. Norėdama išlaikyti atakų efektyvumą, Ukraina per artimiausius mėnesius turi gauti dar kelias dešimtis raketų.

Paskutinėje atakoje ukrainiečiai panaudojo raketas MGM-140 ATACMS M39, pirmuosius 1990-ųjų variantus, kurių skrydžio nuotolis siekė iki 165 km. Jos buvo aprūpintos ne tokia tikslia inercine navigacija nei palydovinė navigacija. Mažesnį tikslumą turėjo kompensuoti didžiulė kovinė galvutė, kurioje buvo 950 M74 APAM bombų krovinys.

 

Laikui bėgant taip pat buvo sukurti raketų variantai, kurių skrydžio nuotolis padidintas iki 300 km ir pagerėjo tikslumas, o tam turėjo įtakos palydovinės navigacijos priedas, mažesnės kovinės galvutės sąskaita. Palyginimui, M39A1 variante jau yra 300 M74 APAM bombų. Taip pat yra raketos variantas su standartine labai sprogstamąja galvute.

Pačios M74 APAM bombos yra 590 gramų svorio ir 6 cm skersmens kulkų formos, o jų mirtinas efektyvumas siekia kelis metrus. Jų volframo korpuso viduje yra sprogmenų ir padegamosios medžiagos mišinys su paprastu smūginiu saugikliu. Ši kompozicija reiškia, kad ne tik sukuriama skeveldrų kruša, galinti prasiskverbti net per neperšaunamas liemenes, bet ir sprogimo zonoje gali kilti gaisras.

 

Svarbiausia balistinių raketų MGM-140 ATACMS savybė – jų skrydžio greitis siekia iki 3 machų, t.y. 3700 km/val. Tai reiškia, kad šiam ginklui įveikti šimtus kilometrų užtrunka vos kelias minutes. Tai nesuteikia priešo oro gynybai daug laiko reaguoti ir – dar svarbiau – tokioms balistinėms raketoms numušti reikia gana daug vidutinio nuotolio priešlėktuvinių sistemų.

Jų visada trūksta ir tenka rinktis, kuriuos regionus saugoti kitų sąskaita. 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(48)
(1)
(47)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()