„Smūgis Ukrainai.“ ATACMS – pasibaigusio galiojimo. Kas vyksta  ()

Kai kurių senesnių ATACMS raketų, kurios turėjo būti pristatytos į Ukrainą ir yra Amerikos sandėliuose, galiojimo laikas baigėsi 2015 m.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Remiantis paskelbtais Pentagono biudžeto dokumentais, JAV kariuomenė paskelbė, kad aprūpins Ukrainą pasibaigusio galiojimo raketomis. Tačiau pasirodo, kad ATACMS raketos buvo atnaujintos, bet tik 10 metų. Todėl 2025 metais jos vėl nustos galioti. Todėl JAV ir Ukraina turi kovoti su laiku.

Įdomu tai, kad nors JAV turėjo tiekti daugiau tolimojo nuotolio raketų, per artimiausius kelis mėnesius didesnis jų skaičius gali nepasiekti Ukrainos. Pasibaigusio galiojimo raketas teks atnaujinti, o tai kainuos milijonus dolerių.

Tai sukėlė Ukrainos pajėgų pareigūnų susirūpinimą dėl šių senstančių raketų dislokavimo praktiškumo ir efektyvumo bei jų operatyvinių pajėgumų. Jei jos būtų naudojamos tokios būklės, tai gali kelti grėsmę paleidimo įrenginių operatorių sveikatai ar net gyvybei. Taip pat didelė tikimybė, kad paleistos raketos gali iš viso nepasiekti numatyto tikslo.

[Black Friday] El. dviračių TOP! Iki 800€ nuolaidos, 8 užsakymai NEMOKAMI, fantastiškos dovanos (Video)
3852

Pristatome Jums ypatingai kokybiškus el. dviračius. Juos ir patys išbandėme, ir absoliuti dauguma pirkėjų su apžvalgininkais giria. Ir dabar juos galite įsigyti už mažiausias kainas istorijoje.

Išsamiau

„Bulgarian Military“ ekspertai aiškina, kad tai – smūgis Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms. Dabar, kai JAV prezidentas Joe Bidenas leido naudoti didelio nuotolio ATACMS raketas Rusijos teritorijoje, tokiomis aplinkybėmis Ukraina gali turėti per mažai raketų, kad galėtų efektyviai panaudoti savo potencialą kovoje.

 

Tačiau yra ir gerų naujienų. JAV pamažu keičia ATACMS raketas naujesnėmis PrSM. Tai reiškia, kad Ukraina galės tikėtis daugiau senesnių, bet vis dar galingų raketų. Apskaičiuota, kad JAV kariuomenė kasmet gali disponuoti maždaug 100 ATACMS vienetų. Todėl jos gali vykti į Ukrainą. Deja, nėra žinoma, kada ir kiek jų galiausiai pateks į Ukrainos rankas.

ATACMS raketos buvo gaminamos 1990-1997 metais. Iš viso buvo pagaminta 1650 vienetų, o tada gamyba buvo nutraukta.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(22)
(11)
(11)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()