„Gripen“ Ukrainai nebus? NATO nurodė priežastis  ()

Generolo Onno Eichelsheimo teigimu, Vakarų sąjungininkai turėtų vengti aprūpinti Ukrainą „per daug sistemų“, nes Ukrainos oro pajėgos jaučia pilotų trūkumą.


JAS 39 Gripen
JAS 39 Gripen
© Tuomo Salonen / SIM (CC BY-SA 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Saab_JAS_39_Gripen_at_Kaivopuisto_Air_Show,_June_2017_%28altered%29_copy.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Švedija išreiškė pasirengimą siųsti į Ukrainą naikintuvus JAS 39 „Gripen“, tačiau daugelis Vakarų sąjungininkų, įskaitant Nyderlandus, mano, kad toks žingsnis yra per ankstyvas.

Nyderlandų generalinio štabo viršininkas Onno Eichelsheimas, pagrindinis „naikintuvų koalicijos“, užimančios svarbią vietą šiuose procesuose, atstovas, sakė, kad kol kas Ukraina turėtų sutelkti dėmesį į jau pristatytus F-16.

Švedijos naikintuvų „Gripen“ perdavimas Ukrainai tebėra tik perspektyva, nepaisant ilgų derybų ir Stokholmo noro žengti šį žingsnį.

2000+ užsakymų ir lietuvių pagyros. „Fantastiškas. Mano žmona 9-ame danguje. Labiausiai pasiteisinęs pirkinys!“ (Video)
4599

Mažiausia kaina istorijoje

2000+ užsakymų

Labai giriamas pirkėjų iš Lietuvos ir viso pasaulio

Specialūs kuponai

Iš EU, greitas ir saugus pristatymas

Naujausi techniniai sprendimai ir puikios valymo galimybės

Išsamiau

„Ilgalaikėje perspektyvoje taip, bet aš manau, kad turėtume vengti suteikti Ukrainai per daug sistemų, nes joms trūksta pilotų. Reikia žiūrėti, kokių pajėgumų šiuo metu reikia“, – teigia Eichelsheimas.

Eichelsheimas pažymėjo, kad Ukrainos pilotai demonstruoja aukštus rezultatus įvaldydami F-16, „gal net geresnius, nei tikėjomės“. Tačiau norint užtikrinti nepertraukiamą veikimą, būtina sukurti logistiką, atsarginių dalių ir amunicijos tiekimą.

 

Savo ruožtu Švedijos gynybos ministras Paulas Jonssonas anksčiau sakė, kad Stokholmas yra pasirengęs perduoti „Gripen“, tačiau jam buvo patarta palaukti.

„Ukraina dabar įvaldo F-16. Pridėjus kitas sudėtingas technologijas, koordinavimas gali būti sudėtingas“, – paaiškino Jonsonas.

Tokia strategija, pagrįsta vieningu orlaivių parku, leidžia išvengti sistemų „zoologijos sodo“, o tai yra svarbu efektyviam įrangos eksploatavimui ir mokymams.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(0)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()