„Jų būtų užtekę pusei metų.“ Milžiniškas skandalas. Ukraina neteko 100 000 vnt.  ()

Nuo pat karo pradžios šalį krėtė įvairūs skandalai.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© General Staff of the Armed Forces of Ukraine (Atvira licencija) | https://www.facebook.com/photo/?fbid=923120500001029&set=pcb.923120533334359

Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-11-29 „Jų būtų užtekę pusei metų.“ Milžiniškas skandalas. Ukraina neteko 100 000 vnt.  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

2024 metų lapkričio pabaigoje Ukrainos žiniasklaida atskleidė didelį skandalą, susijusį su 120 mm minosvaidžio sviediniais. Ukrainos šaltinių teigimu, net 100 tūkst. „Ukroboronprom“ gamyklos atgabentų minų yra netinkamos naudoti. Ukrainiečių teigimu, šių atsargų pakaktų pusei metų.

Tačiau brokuoti minosvaidžio sviediniai – ne vienintelė Ukrainos kariuomenės problema. Nuo pat karo pradžios šalį krėtė įvairūs skandalai, susiję su kariuomenės aprūpinimu, ir korupcija, susijusia su karių šaukimu.

Taip pat Ukrainą pasiekianti pagalba ne visada yra tinkamas ginklas, kuriuo Ukraina galėtų apginti savo nepriklausomybę. Kartais tai būna visai netinkama kovai įranga.

Pavyzdys – skandalas, lydintis vieną iš ankstyvųjų Vokietijos karinės pagalbos Ukrainai dalių, apie kurią paviešino ne Kyjivas, o Vokietijos žiniasklaida. Tuo metu apie problemas su priešlėktuvinėmis raketomis pranešė, be kita ko, „Der Spiegel“.

Ne tik skambus pavadinimas? Tiesiog puikus vaizdas už laaabai biudžetinę kainą („Titan Army P27GR“ monitoriaus apžvalga)
3760

Apie gamintoją pavadinimu „Titan Army“ išgirdau tik visai neseniai. O po trijų mėnesių naudojimosi monitoriumi„Titan Army P27GR“, galiu drąsiai pasakyti - daugumai vartotojų nėra prasmės švaistyti pinigus brangesniems įrenginiams.

Išsamiau

Problema buvo susijusi su 2700 vnt. 9K32 „Strela-2“ MANPADS – priešlėktuviniais rankiniais raketų paleidimo įrenginiais, sukurtais septintajame dešimtmetyje. „Strela-2“ buvo pristatyti į Vokietijos sandėlius suvienijus šalį 1990 m. Po 30 metų ne visi jie tinkami naudoti – „Spiegel“ duomenimis, ketvirtadalis iš 2700 perduotų „Strela-2“ yra brokuoti.

Tankai, kurie netinka kovai

 

Dar vieną problemą – šį kartą su tankais „Leopard 1“ – 2023 metais paviešino pati Ukraina. Tada Kyjivas atsisakė priimti pagalbos dalį – 16 Danijos pateiktų tankų, kurie tariamai buvo taip susidėvėję, kad buvo netinkami kovai.

Atsisakymas priimti naudotą techniką buvo paaiškintas ne tuo, kad ji buvo susidėvėjusi, o atsarginių dalių ir remonto priemonių, kurios leistų atkurti transporto priemones koviniam pajėgumui, trūkumu. Lenkija tada ėmėsi tankų restauracijos.

Panašią situaciją 2024 metų gegužę paviešino Danijos radijo stotis DR – Vokietijos, Danijos ir Nyderlandų bendrai padovanota tankų partija „Leopard 1“ pasirodė netinkama kovai.

 

Remiantis nutekintu Danijos gynybos ministerijos pranešimu, Ukrainai perduotuose tankuose buvo sugedę balistiniai kompiuteriai, dėl kurių buvo neįmanoma tiksliai šaudyti, taip pat neveikiančios elektros ir hidraulinės sistemos, atsakingos, be kita ko, už bokštelio sukimąsi. Skandalas buvo dar didesnis, nes, remiantis dokumentacija, dalis perduotų tankų buvo renovuoti prieš išsiunčiant į Ukrainą.

Sugedusią įrangą – šį kartą tyčia – Bulgarija taip pat perdavė Ukrainai. Sofija nusprendė perkelti nenustatytą skaičių priešlėktuvinių raketų S-300, pareikšdama, kad jos neveikia, o Bulgarija neturi galimybių savarankiškai atkurti jų veikimo.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(1)
(5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: