„F-16 kovinėje parengtyje.“ Prasideda netikėti įvykiai ()
NATO neatsakė.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vienas garsiausių Rusijos tinklaraštininkų tvirtino, kad Ukrainos karinių oro pajėgų F-16 lėktuvai atlieka kovinius skrydžius iš NATO oro bazės Lenkijoje. Šis įtarimas buvo kartojamas tiek Rusijos, tiek Ukrainos žiniasklaidoje, bet nepatvirtintas nepriklausomai.
Gana neaiškiai nusiteikęs promaskvietiškas tinklaraštininkas „Globalistika“ nurodė, kad Lenkijos oro pajėgų Minsko Mazovijos oro bazėje, į rytus nuo Varšuvos, stovi mažiausiai 16 Ukrainos oro pajėgų naikintuvų F-16, iš kurių septyni šiuo metu yra perdažyti ukrainietiškomis spalvomis ir yra kovinėje parengtyje.
Šešių naikintuvų F-16AM, dovanotų Ukrainai Nyderlandų oro pajėgų ir trijų Danijos, pastiprinimas atvyko į bazę „paskutinėmis dienomis“, tačiau tie orlaiviai dar nebuvo perdažyti ukrainietiškomis spalvomis, teigė šaltinis.
|
Pagrindiniai prorusiški karybos kanalai teigė, jog ataskaita buvo tiksli ir kad iš esmės Ukrainos oro pajėgos naudojasi NATO oro baze kaip prieglobsčiu nuo galimų Rusijos kontratakų. JAV finansuojama orlaivių techninė priežiūra prieš kovines misijas ir po jų buvo atliekama Minsko Mazovijos bazėje, pranešė pagrindinis prokremliškas kanalas (1,2 mln. sekėjų) „Dva Majora“.
Iš viso 18 naikintuvų F-16AM/BM, kuriuos Ukrainai padovanojo Nyderlandų oro pajėgos, yra Rumunijos Fetești oro bazėje ir naudojami Ukrainos oro pajėgų pilotų ir antžeminės įgulos mokymui, sakė šaltinis.
Į „Kyiv Post“ prašymą NATO būstinei pakomentuoti Rusijos pretenzijas nebuvo atsakyta iki šio straipsnio paskelbimo.
Remiantis oficialiais Ukrainos šaltiniais, JAV pagamintas naikintuvas F-16 savo kovinį debiutą Ukrainoje pradėjo 2024 metų rugpjūčio viduryje po to, kai iš pradžių buvo dislokuoti šeši orlaiviai. Kita partija, greičiausiai šešių lėktuvų, buvo gauta gruodžio viduryje. Reaktyvinių lėktuvų naudojamos bazės ar bazių vietos ir tikslus jų skaičius yra Ukrainos karinės paslaptys.
Pagrindinė F-16 misija iki šiol kare buvo oro gynyba nuo sparnuotųjų raketų ir bepiločių orlaivių-kamikadzių, paleidžiamų prieš Ukrainos namus ir įmones, sakoma gruodį Ukrainos oro pajėgų pranešime.
Pirmadienio interviu vietinei naujienų stočiai Olegas Katkovas, Ukrainos karinių ir saugumo naujienų platformos „Defense Express“ vyriausiasis redaktorius, sakė, kad tikėtina būsima Ukrainos F-16 laivyno misija bus smūgiai į Rusijos teritoriją naudojant aukštųjų technologijų, ilgo nuotolio sklandančias bombas.
Rusijos kilmės ataskaitos, kuriose teigiama, kad Ukrainos F-16 naikintuvai bazuojami už Ukrainos ribų, buvo paskelbtos po dienos, kai JAV Valstybės departamentas per JAV Gynybos bendradarbiavimo agentūrą (USDCA) patvirtino 266 mln. dolerių paramą.
J. Bideno administracija finansuos Ukrainos F-16 reaktyvinių lėktuvų su 1990-ųjų metų programine įranga atnaujinimą, atsargines dalis, remontą, priežiūrą, mokymus ir logistiką. Į paketą taip pat įtraukti variklio patobulinimų planai.
Pagrindiniai atnaujinimo rangovai yra „Sabena“ (Šarlerua, Belgija), „Lockheed Martin Aeronautics“ (Fort Worth, Teksasas, JAV) ir „Pratt and Whitney“ (East Hartford, Konektikutas, JAV), sakoma USDCA pranešime. „Lockheed Martin“ yra F-16 gamintojas, o „Pratt and Whitney“ gamina variklius ukrainietiškai orlaivio versijai. „Sabena“ specializuojasi atliekant techninę priežiūrą vietoje kartu su savo darbuotojais, taip pat apmokant prižiūrėtojus.
USDCA pranešimas , kad Ukrainos F-16 grupė gaus šimtų milijonų dolerių vertės skrydžių programinę įrangą ir kitus atnaujinimus, buvo paskelbtas kartu su JAV iždo pareiškimu, kad Vašingtonas pateiks Ukrainai itin mažų palūkanų (1,5 proc.) paskolą už 20 mlrd. dolerių. Ji bus apmokėta palūkanomis iš Rusijos valstybės lėšų, kurias konfiskavo JAV finansų institucijos.