Pasauliui šokas. „Povandeniniai laivai pasiruošę atlikti branduolinį smūgį.“ Kas vyksta ()
„Nuolat patruliuoja jūroje“ nuo 1972 m.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Prancūzų jūreiviai per „Strava“ programėlę atsitiktinai atskleidė informaciją apie savo povandeninių laivų su branduolinėmis balistinėmis raketomis patruliavimą jūroje.
Apie tai rašo „Le Monde“.
Dėl duomenų, kuriuos jūreiviai atvirai paskelbė programėlėje, vartotojai galėjo sužinoti apie Ile Longue saloje, šalies vakaruose, esančios bazės darbo tvarką ir povandeninių laivų patruliavimo tvarkaraštį.
Taigi informacija iš vienos slapčiausių Prancūzijos karinio jūrų laivyno bazių Ile-Longue saloje, esančioje Bresto (Finistère) uoste, buvo vieša.
|
Būtent Ile-Longue yra keturi ICBM, kurių kiekvienas neša po šešiolika branduolinių raketų, jos yra maždaug tūkstantį kartų galingesnės už ant Hirosimos numestą bombą. Čia yra Prancūzijos branduolinio atgrasymo laivyno komponentas.
Keturios „juodosios valtys“, kaip jos vadinamos, „nuolat patruliuoja jūroje“ nuo 1972 m., ir nors tiksli laivų buvimo vieta yra įslaptinta, bent vienas iš jų visada yra budėjimo režime.
Jų užduotis – dingti vandenyne ir būti pasiruošusiems sulaukti Prancūzijos prezidento įsakymo surengti branduolinį smūgį.
Šios bazės saugumą užtikrina sausumos, jūrų patruliai, dronai. Kad patektų į teritoriją, patikrinimą turi praeiti daugiau nei 2000 darbuotojų: pasitelkus skaitytuvus, veido atpažinimo sistemą ir tarnybinius šunis, viskas, kas vyksta, yra stebima, kaip pažymėjo 2024 metų gruodį apsilankęs „Le Monde“ žurnalistas.
Mobilieji telefonai ir kiti elektroniniai prietaisai yra draudžiami daugumoje bazės vietų ir turi būti laikomi specialiose spintelėse keliuose kontrolės punktuose.
Tačiau net ir tokios griežtos saugumo priemonės negalėjo užkirsti kelio itin slaptos informacijos nutekėjimui iš šios tvirtovės. Straipsnyje paskelbtais duomenimis, povandeninių laivų vietos buvo atskleistos bėgimo maršrutų dėka. Tuo pačiu metu jų tvarkaraštis leido apskaičiuoti povandeninių laivų, einančių kovines pareigas, grafiką.
Būtent naudojant „Strava“ programėlę tapo žinoma amerikiečių bazių vieta Sirijoje, kur kariškiai, reguliariai bėgdami ir stebėdami savo veiklą, leido geografiškai nustatyti jų grupes. Vėliau JAV gynybos departamentas uždraudė savo kariuomenei naudoti geografinės vietos nustatymo funkciją programėlėse ir visuose įrenginiuose operacijų srityse.