Kabelio nutraukimai Baltijos jūroje. „Drebinantys žvalgybos pranešimai“  (2)

Pasikartojantys incidentai su nutrūkusiais kabeliais Baltijos jūros dugne yra ne Rusijos sabotažas, o netyčinių nelaimingų atsitikimų virtinė – teigiama žiniasklaidos gautuose neoficialiuose užsienio žvalgybos tarnybų pranešimuose.


Suomijos sulaikytas Eagle S
Suomijos sulaikytas Eagle S
© Ekrano kopija | https://x.com/StratcomCentre/status/1872960446065721639/photo/1

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Viešojoje erdvėje buvo atkreiptas dėmesys, kad Rusija sąmoningai veikia siekdama destabilizuoti regiono šalis. 

Trijų užsienio žvalgybos tarnybų ataskaitos, kurias cituoja „Washington Post“, paneigia šias tezes. Ekspertai nurodo, kad kabelių nutraukimo priežastis nebuvo nei vienos šalies priešiški veiksmai. 

Viskas rodo, kad tai lėmė žmogiškasis faktorius. Viena iš priežasčių buvo laivo įgulų nepatyrimas , o kita – prasta laivų priežiūra. Beveik neabejotinai buvo atmesta galimybė, kad įgulos nariai tyčia tempė inkarus jūros dugnu, kad nutrauktų strategiškai svarbius kabelius. 

[EU+Kuponas] 270€ pigiau ir su dovanomis! Tobulas robotas siurblys. Galimybės iš ateities ir juokinga kaina (Video, „Narwal Freo X Ultra“)
2502 2

Žemiausia fiksuota kaina

Specialus kuponas

Papildomai dovanų

Labai ribotas kiekis

Iš Lenkijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė ir galimybės

Išsamiau

„The Washington Post“ pažymėjo, kad Suomijos žvalgyba sutiko su amerikiečių pateiktomis išvadomis. Tačiau oficialiai Suomijos  nacionalinis tyrimų biuras vis dar vykdo tyrimą. Nurodyta, kad „dar anksti“ daryti galutines išvadas. 

Visoje situacijoje verta paminėti, kad Rusija nuo pat pradžių informavo, kad ji nebuvo susijusi su incidentais Baltijos jūroje. 

Per pastaruosius keliolika mėnesių Baltijos jūros dugne įvyko trys kabelių nutrūkimo atvejai. Pirmieji užfiksuoti 2023 metų spalį, o kiti – 2024 metų lapkritį ir gruodį.

 

Paskutins atvejis buvo susijęs su Rusijos šešėlinio laivyno tanklaiviu „Eagle S“, kuris apgadino „EstLink 2“ povandeninį elektros kabelį, esantį tarp Estijos  ir Suomijos .

Suomijos sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotojas Markku Hassinenas tuomet sakė, kad atlikus patikrinimą laive paaiškėjo, kad laivo inkarai nebuvo savo vietoje.  Helsinkio centrinė kriminalinė policija laiko tai „sabotažu“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(1)
(11)
(-10)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (2)