„4++ kartos“ naikintuvas. Dar neregėtas krachas Rusijai (2)
Rusai pagamino tik šešis.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos MiG-35, reklamuojamas kaip „4++ kartos“ naikintuvas, nesugebėjo pritraukti pirkėjų ir nesulaukė sėkmės pasaulinėje ginklų rinkoje, jis tapo „komerciniu nusivylimu“. Apie tai „19fortyfive.com“ straipsnyje rašo apžvalgininkas ir buvęs JAV armijos specialiųjų pajėgų puskarininkis Steve'as Balestrieri .
„Kaip ir MiG-33 patobulintas MiG-29 bazėje naikintuvas, ypatingai lėktuvo valdymo srityje. Variklio dujų išmetimo angos pasukamos, dėl ko naikintuvas įgauna papildomų manevravimo galimybių. Pakoreguota ir patobulinta aerodinamika. MiG-35 neturi slaptų ir pažangių šiuolaikinių technologijų, tokių, kokias turi F-35, todėl jis yra mažiau konkurencingas“, – pažymėjo autorius.
|
Jis pridūrė, kad nesėkmingi bandymai parduoti pabrėžia, kad lėktuvas turi trūkumų, įskaitant logistikos problemas, atsarginių dalių trūkumą ir ribotą gamybą.
Anot jo, nepaisant kabinos, radaro ir avionikos modernizavimo, rusai pagamino tik šešis MiG-35, nors tai turėjo būti rusų atsakas į amerikiečių F-35.
„Sukurtas kaip tam tikras atsakas į F-16, lėktuvas neatitinka reikalavimų. Tai, kad tai tik dar vienas Šaltojo karo laikų Rusijos projektas su minimaliomis slaptomis technologijomis, nukentėjęs nuo ilgų bandymų, atsarginių dalių trūkumo, logistikos vėlavimų ir susirūpinimo dėl pažangių technologijų trūkumo, daro jį nepageidautinu lėktuvu eksportui“, – teigė Balestrieri.
Jis priminė, kad 2014 metais Egiptas planavo užsakyti dvi dešimtis naikintuvų MiG-35, bet tada nusprendė vietoj jų nusipirkti 46 naikintuvus MiG-29M už 2 mlrd. O Rusijos bandymai parduoti MiG-35 Indijai, Argentinai, Bangladešui, Malaizijai, Peru, Mianmarui ir Vietnamui kol kas nebuvo sėkmingi.