Keliamas aliarmas. Latviai perspėja. „Tiesioginė konfrontacija“  ()

„Nauja tendencija patvirtina, kad Rusija jau dabar yra tiesioginės konfrontacijos su Vakarais būsenoje“, – pažymėjo Latvijos valstybės apsaugos biuras.



© Kremlin.ru (CC BY 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vladimir_Putin_at_the_site_Donguzskij_%282015-09-19%29_13.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos žvalgybos tarnybos tobulina galimybes vykdyti vis didesnio masto sabotažo veiksmus Europoje. Tai yra dalis Maskvos pasirengimo galimai karinei konfrontacijai su NATO ilgalaikėje perspektyvoje, teigiama Latvijos žvalgybos tarnybos pranešime. 

2024 metais padaugėjo Rusijos vykdomų sabotažo atvejų, nukenčia vis daugiau Europos šalių.

„Nauja tendencija patvirtina, kad Rusija jau yra tiesioginio konfrontacijos su Vakarais būsenoje ir plečia savo pajėgumus vykdyti didesnio intensyvumo, didesnio masto atakas prieš vis svarbesnius objektus, tokius kaip kritinė infrastruktūra“, – sakoma Latvijos valstybės apsaugos biuro (SAB)  paskelbtoje ataskaitoje.

[Pasaulinė premjera!] Iš EU su kuponais pasaulinio lyderio energijos stotelės. Aukščiausia klasė, galimybės ir šokiruojanti kaina
4190 3

Specialūs kuponai

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

1) „Ampace Andes 1500“ - LFP, 1462Wh, 2400W energijos stotelės

2) „Ampace Andes 600 Pro“ - LiFePO₄, 584Wh, 600W energijos stotelės

3) „Fossibot SP200“ - 200W saulės panelės

Išsamiau

„Santykinis sabotažo paprastumas ir menkas profilis rodo, kad Rusijos pajėgumai šiuo metu yra ankstyvoje vystymosi stadijoje. Labai tikėtina, kad Rusijos tarnybos šiuo metu išbando Europos atsaką ir galimybes užkirsti kelią tokiems incidentams“, – sakoma pranešime. 

Latvijos žvalgyba apskaičiavo, kad 2025 metais dėl didelių Rusijos išteklių ir pajėgų koncentracijos Ukrainoje  Rusijos ir NATO karinio susidūrimo tikimybė yra „gana maža“.

Tačiau buvo pažymėta, kad jei šis konfliktas būtų įšaldytas, Maskva per penkerius metus galėtų padidinti savo karinį buvimą NATO šiaurės rytiniame flange, įskaitant ir Baltijos šalių sieną. Toks scenarijus žymiai padidintų karinę grėsmę NATO iš Rusijos. 

 

„Norėdami išlaikyti saugumą, turime ugdyti savo jėgą. Niekas nebando pulti stiprių ir pasitikinčių savimi“, –pabrėžė žvalgybos vadovas Egils Zviedris. 

SAB taip pat atskleidė įvairaus pobūdžio atakų Latvijoje atvejus, įskaitant kibernetines atakas, kurios kol kas nesulaukė didelio visuomenės dėmesio. Tai apima apie atakas prieš nacionalinius telekomunikacijų operatorius.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(1)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()