Įveikta gynyba. Ukrainos oro pajėgos įsiveržė į Rusiją (Video) (1)
Ukrainiečių kūrybiškumo pavyzdys.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Internete pasirodė įrašas, kuriame užfiksuotas nesėkmingas Rusijos bandymas numušti ukrainietišką bepilotį orlaivį E-300 „Enterprise“.
Žemiau esančiame įraše matyti, kaip Rusijos karys, greičiausiai naudodamas kulkosvaidį su terminio vaizdo taikikliu, bando numušti Ukrainos droną netoli Briansko. Verta pažymėti, kad tam tikrais momentais rusas pamesdavo taikinį ir šaudė aklai.
A member of a Russian mobile air defense unit unsuccessfully tries to shoot down the Ukrainian large-scale drone E-300 "Enterprise," which drops a FAB-250 bomb on a target in the Bryansk region pic.twitter.com/KB24ih1ZRk
— NOELREPORTS 🇪🇺 🇺🇦 (@NOELreports) February 27, 2025
|
Ukrainiečių dronas E-300 „Enterprise“ sukurtas remiantis senu biplanu, tokiu kaip An-2 arba Po-2, gali gabenti FAB šeimos aviacinę bombą. Tai suteikia didelę ugnies galią, pagrįstą lengvai pasiekiama platforma.
Idėja naudoti kaip bepiločius orlaivius senus An-2 ar Po-2 biplanus, dažnai vadinamus „kukurūznikais“, kurie buvo išardyti arba saugomi muziejuose, yra vienas iš didžiulio ukrainiečių kūrybiškumo pavyzdžių.
Atlikus tam tikrą darbą, šių tipų orlaivius galima pritaikyti nepilotuojamam skrydžiui, pridedant atitinkamus jutiklius, palydovinę ir inercinę navigaciją bei valdiklius vairavimo paviršiams. Dėl to gaunamas dronas, galintis skristi net kelių tūkstančių kilometrų atstumu, nes jis gali pakelti didelę kovinę galvutę ir papildomus kuro bakus.
Ukrainiečiai anksčiau „kukurūznikus“ naudojo kaip dronus-kamikadzes, tačiau tai buvo vienkartinis sprendimas. Dabar yra modelių, galinčių numesti FAB-250 bombą tam tikroje vietoje ir grįžti į bazę. Kai kurie „kukurūznikai“ visada sugrįš, o tai, pasisekus, leidžia naudoti vieną aparatą kelioms atakoms.
Tai labai primityvūs dronai, kurie negali apeiti priešlėktuvines sistemas, tokias kaip „Pancyr-S1“ ar net ZSU-23-4 „Šilka“, tačiau rusams, kaip ir ukrainiečiams, jų neužtenka, kad apimtų visus objektus, kuriems reikalinga gynyba.