Po 14 metų. Smūginė žinia. Lietuva traukiasi  (2)

Lietuva oficialiai pasitraukė iš Kasetinių šaudmenų konvencijos.


Lietuvos PzH2000
Lietuvos PzH2000
© Mike.Bravo88, CC BY-SA 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lithuanian_Armed_Forces_PzH2000.jpg

Visi šio ciklo įrašai

  • 2025-03-07 Po 14 metų. Smūginė žinia. Lietuva traukiasi  (2)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ja buvo uždrausta įsigyti, naudoti ir gaminti tokius ginklus. Lietuva išbuvo konvenciją pasirašiusi šalis 14 metų. Šiuo metu Vilnius taip pat svarsto pasitraukti iš Otavos konvencijos, draudžiančios naudoti priešpėstinių minų.

Tokį sprendimą Lietuvos Seimas priėmė pernai liepą. Lietuva reikalingus dokumentus JT  pateikė ankstyvą rudenį, o 6 mėnesių terminas sprendimui pasitraukti iš konvencijos įsigaliojimo baigėsi kovo 6 dieną, priminė naujienų agentūra BNS.

[Pasaulinė premjera!] Iš EU su kuponais pasaulinio lyderio energijos stotelės. Aukščiausia klasė, galimybės ir šokiruojanti kaina
11561 3

Specialūs kuponai

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

1) „Ampace Andes 1500“ - LFP, 1462Wh, 2400W energijos stotelės

2) „Ampace Andes 600 Pro“ - LiFePO₄, 584Wh, 600W energijos stotelės

3) „Fossibot SP200“ - 200W saulės panelės

Išsamiau

Lietuva savo sprendimą pasitraukti iš konvencijos pagrindžia tuo, kad šiuos ginklus naudoja Rusija, todėl reikia visų priemonių potencialiam agresoriui atgrasyti.

Šios amunicijos naudojimo ginkluotuose konfliktuose kritikai tvirtina, kad jų naudojimas civiliams kelia neproporcingą pavojų.

Lietuvos valdžios institucijos skelbia, kad imsis visų būtinų priemonių, kad sušvelnintų galimus kasetinių šaudmenų naudojimo padarinius.

 

Vilnius taip pat svarsto pasitraukti iš Otavos konvencijos, draudžiančios naudoti priešpėstines minas. Sprendimas šiuo klausimu turėtų būti priimtas per kelis mėnesius.

Konvencija dėl kasetinių šaudmenų uždraudimo buvo priimta 2008 m. ir įsigaliojo po dvejų metų. Šiuo metu ją pasirašė 111 šalių. Bet pvz., Lenkija, JAV, Rusija ir Ukraina sutarties nepasirašė.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(62)
(9)
(53)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (2)