Precendento neturintis įvykis. Nežinomu maršrutu pajudėjo 70 Ukrainos karo mašinų (Foto)  ()

Gali gabenti šimtus kilogramų.


„Brave1“ įrenginys
„Brave1“ įrenginys
© Iryna Supruniuk25, CC BY-SA 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2023_04_26_DS1_1975.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Brave1“ gynybos technologijų klasteris surengė precedento neturinčius bandymus, vienu metu įtraukiant daugiau nei 70 Ukrainos antžeminių robotų sistemų (GRS) iš 50 gamintojų.

Kovinės mašinos įveikė iki 10 km atstumus, jos buvo patikrintos pagal keliamosios galios ir atitikties techninėms specifikacijoms reikalavimus.

Bandymai buvo atlikti pačiomis sudėtingiausiomis sąlygomis – nežinomu maršrutu ir vykdant elektroninį karą kintamu dažniu.

Remiantis bandymų rezultatais, dauguma robotų patvirtino deklaruotas charakteristikas ir parodė didelį efektyvumą, važiuodami dideliais atstumais.

[Vokietija] Tokio daikto dar nesate matę! 2 kartus pigiau nei Lietuvoje. Piešia ant kūno, konditerijos gaminių ir kt. Profesionalus „pasidaryk pats“ rinkinys
4779

Nuostabiai gera kaina

Iš Vokietijos, greitas ir saugus pristatymas

Puiki kokybė ir panaudojimo galimybės

Išsamiau

Pagrindinis GRS pranašumas prieš dronus yra žymiai didesnė naudingoji apkrova, leidžianti atlikti konkrečias užduotis. Nors dideli oro dronai gali gabenti iki 40 kg, antžeminėsi priemonės gali vežti šimtus kilogramų.

 

Tačiau norint efektyviai naudoti GRS dideliais atstumais, reikia specialių sprendimų komunikacijos ir mobilumo srityse, nes sausumoje kliūčių yra daug daugiau nei ore.

Siekdama integruoti GRS karinėje praktikoje ir parengti jų taikymo taktiką, „Brave1“ į bandymus įtraukia ne tik kūrimo inžinierius, bet ir Saugumo ir gynybos pajėgų specialistus.

Gamintojų įrenginiai, kurie yra ir „Brave1“ dalis, jau aktyviai naudojami daliniuose: 3-ajame, 5-ajame, 59-ajame (ypač 108-ajame atskirame mechanizuotame batalione „Da Vinči Vilkai“), 92-ojoje atskiroje puolimo brigadoje, Nacionalinės gvardijos padaliniuose, Saugumo gvardijoje, SBU, Centrinėje gynybos agentūroje ir daugelyje kitų.

 

Ateityje „Brave1“ dirbs robotų naudojimo logistikos ir sužeistųjų evakuacijos srityje, taip pat kurdama kovinių įrenginių koncepciją su optimaliu ugnies jėgos ir mobilumo deriniu.

Renginyje talkino Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vado pavaduotojas brigados generolas Andrijus Lebedenko ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų inovacinės veiklos departamentas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(22)
(0)
(22)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()