Darosi labai karšta. Naujas karas? Skubiai dislokuoja naikintuvus (Foto) ()
Įtampa auga kaip ant mielių.

© Shimin Gu, CC BY-SA 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pakistan_JF-17_(modified).jpg
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Po balandžio 26 d. teroristinio išpuolio Kašmyre, padidinusio įtampą tarp Indijos ir Pakistano, Pakistano oro pajėgos dislokavo naikintuvus JF-17, aprūpintus Kinijoje pagamintomis ilgo nuotolio oras-oras raketomis PL-15E.
Apie tai socialiniame tinkle X pranešė šaltinis @OSPSF, paskelbęs atitinkamą nuotrauką.
#BREAKING
— The STRATCOM Bureau (@OSPSF) April 26, 2025
Pictures are out of the #Pakistan Air Force’s JF-17 Block III carrying the PL-15 Very Long Range Air-to-Air Missile (VLRAAM) for the first time!
The PL-15 has a maximum range of 200 kilometres, a significant jump over the earlier PL-12 which was on the JF-17 (100 KM). pic.twitter.com/UznOCJPc3r
|
Šis žingsnis vertinamas kaip Pakistano oro pajėgų galios demonstravimas. Tačiau analitikai šį veiksmą laiko labiau raumenų demonstravimu, o ne tikru ketinimu imtis veiksmų.
Ekspertai pažymėjo, kad Pakistanas gavo Kinijos pagamintos raketos PL-15 eksporto versiją, kuri, skirtingai nei originali kiniška, kurios nuotolis yra iki 300 km, turi ribotą 145 km nuotolį. Tai žymiai sumažina jų naudojimo efektyvumą.
Galimo konflikto atveju Indijos pranašumas ore išlieka reikšmingas dėl priešlėktuvinių sistemų S-400, galinčių perimti taikinius iki 400 km atstumu, ir naikintuvų „Rafale“ su ilgo nuotolio „Meteor“ valdomomis raketomis.
Tačiau pastarasis teiginys yra labai prieštaringas, nes „Meteor“ raketa oras-oras, net ir naujausia modernizuota versija, yra prastesnė už kinišką PL-15, kurios nuotolis yra iki 100 km.
„Nors paskelbimas apie PL-15 dislokavimą rodo Pakistano ketinimą modernizuoti savo oro pajėgas ir sustiprinti atgrasomąją poziciją, faktinį jo poveikį riboja technologiniai, skaitmeniniai ir logistiniai suvaržymai“, – apibendrino analitikai.