Vokietija numetė bombą: „Europa neturi jokių šansų“  ()

Ambicijos kelia lūkesčius, kurie užgožia realybę.



© San Jose (CC BY-SA 3.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Europe_countries_map_lt.png

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Europos kelias į strateginę autonomiją dar tolimas; ateinančiais metais tik amerikiečiai gali aprūpinti mūsų žemyną pažangiais ginklais ir branduoliniu skėčiu, praneša Vokietijos leidinys „Frankfurter Allgemeine Zeitung“.

Europos strateginės autonomijos ambicijos ir realybė

Įvertindamas, kad europiečiai šiuo metu kelia ambicingus tikslus, Vokietijos laikraštis primena, kad Danijos ministrė pirmininkė Mette Frederiksen pareiškė, jog Europa privalo įgyti gebėjimą „apginti save“ „vėliausiai iki 2030 m.“. Tai patvirtina NATO šalių įsipareigojimas per dešimtmetį padidinti „kietąsias gynybos išlaidas“ iki 3,5 % BVP. Šis sprendimas, aiškina „Frankfurter Allgemeine Zeitung“, „susijęs su lūkesčiais, kad Europai ateityje teks išsiversti be JAV paramos“.

[Premjera!] „FLSUN T1 MAX“: Revoliucija 3D spausdinimo rinkoje – greitis, patikimumas ir didesnis tūris (Video)
5761 8

3D spausdinimo pramonės lyderė, „FLSUN“, su džiaugsmu pristato naująjį savo kūrinį – „FLSUN T1 MAX“. Tai ne šiaip atnaujinimas, o proveržis, sukurtas atsižvelgiant į ilgametę patirtį ir tiesioginį smulkių bei vidutinių spausdinimo ūkių operatorių ir gamintojų grįžtamąjį ryšį. Šis modelis yra skirtas patenkinti augančius modernios gamybos poreikius, siūlydamas didesnį spausdinimo tūrį, tylesnį veikimą ir dar didesnį patikimumą.

Išsamiau

Nors „ambicijose nėra nieko blogo“, jos taip pat „kelia lūkesčius, kurie užgožia realybę“, – vertina laikraštis. Realybė tokia, kad „net ir po neseniai priimtų sprendimų Europa toli gražu nepasiekė strateginės autonomijos“.

Dabartinė NATO karinių pajėgumų padėtis

Šiam teiginiui pagrįsti „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ pateikia duomenis, kad Jungtinės Valstijos šiuo metu teikia „44 procentus NATO karinių pajėgumų“, o šis procentas, kaip tikimasi, iki 2035 m. sumažės iki 30 procentų, o tai „nėra reikšmingas pokytis“.

 

Be to, „kiekvienu iš nagrinėjamų atvejų priklausomybė nuo JAV gynybos sistemų išliks“, nes „Europos ginklų pramonės stiprinimas įmanomas tik vidutinės trukmės laikotarpiu“.

„Ateinančiais metais Jungtinės Valstijos siūlys daugiausiai jau pagamintų, patikrintų sistemų“, – pabrėžia laikraštis.

Pavyzdžiui, „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ duomenimis, naikintuvai F-35 mažiausiai 15 metų nesusidurs su Europos konkurencija. Panašiai ir balistinių bei vidutinio nuotolio sparnuotųjų raketų atveju Europa ateinančiais metais bus priklausoma nuo tiekimo iš JAV.

JAV branduolinio skėčio svarba Europos saugumui

 

Be to, „Europa negalės ilgai išgyventi be Amerikos branduolinio skėčio“, – tęsia „Frankfurter Allgemeine Zeitung“, apskaičiuodama, kad jam pakeisti reikėtų padidinti gynybos išlaidas iki 8 % BVP.

„Ateinančiais metais Europa galėtų įgyti pradinį pajėgumą atremti Rusijos ataką. Ji galėtų turėti pakankamai karių, ginklų ir šaudmenų, kad užkirstų kelią greitam Rusijos pajėgų puolimui ir kelis mėnesius palaikytų didelio intensyvumo konvencinį karą. Jungtinėms Valstijoms nereikėtų nedelsiant įsikišti su savo kovinėmis pajėgomis, tačiau jos turėtų teikti paramą, ypač mūšio lauko žvalgyboje“, – daro išvadą „Frankfurter Allgemeine Zeitung“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(12)
(7)
(5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()