Lietuva, Latvija, Lenkija... Rusijai trūko kantrybė. „Jie tapo teisėtu taikiniu“ ()
Tai gali tapti „teisėtu taikiniu“.

© recraft.ai (Free Tier Assets) | https://www.recraft.ai
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Europos palydovai yra kitas Rusijos taikinys. Pasak Kremliaus, jie yra „teisėti signalų trikdymo taikiniai“, nes renka „žvalgybos duomenis Ukrainos kariuomenei“.
Teiginys apie palydovus buvo pateiktas dokumente, kurį Tarptautinei telekomunikacijų sąjungai (ITU) pateikė Rusijos skaitmeninių reikalų ir žiniasklaidos ministerija. Dokumente teigiama, kad Rusija nebeketina pripažinti Europos vyriausybių skundų dėl palydovų trikdymo. Pasak Rusijos, palydovai naudojami tiek civiliniams, tiek kariniams tikslams.
Kremlius dokumente teigia, kad Ukrainą remiančios šalys prarado teisę protestuoti prieš signalų trikdymą.
|
Kaip pažymi „The Moscow Times“, šis žingsnis tik įformina jau kelis mėnesius trunkančią Vakarų palydovų signalų trikdymo praktiką.
Dar 2022 m. Rusijos užsienio reikalų ministerijos aukšto rango pareigūnas Konstantinas Voroncovas JT perspėjo, kad kariniais tikslais naudojama komercinė kosmoso infrastruktūra gali tapti „teisėtu taikiniu“, be kita ko, tai yra palydovai.
Protestai Europoje
Daugelis Europos vyriausybių žino apie trukdymo problemas. „Moscow Times“ cituoja Prancūziją, Nyderlandus, Švediją, Liuksemburgą ir Ukrainą, kurios 2024 m. pateikė skundus po to, kai Rusijos įsikišimas sutrikdė oro eismo valdymo sistemas ir užgrobė televizijos transliacijas, įskaitant programas vaikams, pakeisdamas jas propaganda.
Šalys, esančios arti konflikto Ukrainoje, yra ypač susirūpinusios dėl signalo sutrikimų. Apie GPS problemas pranešė tokios šalys kaip Lietuva, Latvija ir Lenkija.