Ukrainoje sutikta šaltai. Zalužnas dėjo tiesiai šviesiai. „Tai neturi prasmės“ ()
„Šiandien matome, kad galimybės yra labai, labai ribotos. Todėl būčiau skeptiškas“, – sako Valerijus Zalužnas, turėdamas omenyje galimą taikdarių misiją Ukrainoje.

© Ekrano kopija | https://x.com/ChroniclesKiev/status/1906676643688530157/photo/1
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pasak jo, net jei tokia misija ir būtų įsteigta, tai neturėtų jokios įtakos padėčiai šalyje.
Liepos 10 d., po vadinamosios Norinčiųjų koalicijos šalių vadovų susitikimo, buvo paskelbta apie „Daugiašalių pajėgų – Ukrainos“ operacinio štabo įkūrimą. Kaip tuo metu pranešė prezidento Volodymyro Zelenskio spaudos tarnyba, tai buvo pirmas konkretus žingsnis dėl Vakarų šalių taikos palaikymo misijos Ukrainoje.
Palankiai įvertintas detalių operacinių planų, skirtų atgrasymo pajėgų – Daugiašalių pajėgų Ukrainoje – dislokavimui pasibaigus karo veiksmams, taip pat Ukrainos oro ir jūros erdvės saugumui užtikrinti ir ginkluotųjų pajėgų atkūrimui, parengimas.
|
Pranešime pabrėžta, kad naujai įsteigtai operacijų vadavietei vadovaus JK ir Prancūzija. Abi šalys pareiškė esančios pasirengusios siųsti karius į Ukrainą.
Buvęs Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas ir dabartinis ambasadorius Jungtinėje Karalystėje generolas Valerijus Zalužnas pakomentavo iniciatyvą.
Kariškis prisipažino netikintis tokių veiksmų veiksmingumu.
„Apie kokį kontingentą kalbame? Kontingentą, galintį atremti 500 dronų virš Kyjivo? O gal kontingentą, kuris atvyks vilkėdamas elegantiškas raudonas kelnes? Tad kokia prasmė? Tai neturi prasmės“, – sakė jis.
Pasak jo, taikos palaikymui tokioje didelėje šalyje kaip Ukraina reikalingi realūs kariniai pajėgumai, o ne simbolinis buvimas. Jis pridūrė, kad Norinčiųjų koalicijos paskelbti pareiškimai turi tik politinę vertę.
„Šiandien matome, kad galimybės yra labai, labai ribotos. Todėl būčiau gana skeptiškas“, – aiškino jis.
„Labai gerai, kai šalis pareiškia paramą. Ir netgi pareiškia esanti pasirengusi siųsti savo karius, jei prireiktų. Tačiau tai tik, tarkime, politinė parama, kurią galima vertinti pagal visiškai kitus kriterijus nei dronų numušimą virš Kyjivo“, – pridūrė jis.