Ukraina atsisakė vokiškų tankų? „Atiduoda Brazilijai.“ Kas vyksta? ()
Kalbama apie dešimtis tankų ir dar didesnį skaičių pėstininkų kovos mašinų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vokietija pasiūlė Brazilijai dešimtis tankų „Leopard 2A6“ ir pėstininkų kovos mašinų „Marder 1A5“. Pranešama, kad Ukraina atsisakė juos pirkti, praneša Brazilijos leidinys „Tecno&Defesa“.
Iš viso kalbama apie 65 naudotus „Leopard 2A6“ ir 78 „Marder 1A5“.
„Būtent pastarieji tankai siūlomi Brazilijai (ir kurių, remiantis kai kuriais šaltiniais, ukrainiečiai atsisakė)“, – teigiama leidinyje.
Leidinyje nepateikiama konkrečių duomenų, ar ukrainiečiai tikrai apleido šiuos tankus.
Vokietijos „Aid To Ukraine“ šaltinis, kuris atidžiai stebi Vokietijos karinę pagalbą Ukrainai, skeptiškai vertino informaciją apie Ukrainos atsisakymą įsigyti „Leopard 2A6“.
|
Tuo pačiu metu vokiečiai pažymi, kad tai naudota įranga iš Bundesvero sandėlių, kuri taip pat pasižymi dideliu nusidėvėjimu. Atsižvelgiant į tai, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos nuolat susiduria su problemomis gaudamos atsargines dalis savo Vokietijoje pagamintai įrangai, „Ukrainos vyriausybės atsisakymo pranešimas būtų bent iš dalies prasmingas“.
Ukrainos portalas „Defense Express“ taip pat ragina būti atsargiems vertinant šią informaciją. Juk tai išties didelė šarvuočių partija, apie kurią dėl kažkokių priežasčių iki šiol niekas nepranešė.
Tačiau Ukrainos analitikai neatmeta galimybės, kad atsisakymas iš tiesų galėjo įvykti. Brazilijos leidinys įvardija kainą, už kurią vokiečiai neva nori parduoti šias senas, nusidėvėjusias transporto priemones – apie 15 milijonų eurų už „Leopard 2A6“ ir 10 milijonų eurų už pėstininkų kovos mašiną „Marder“.
„Kaina iš tikrųjų nurodyta už „plikas“ transporto priemones, neatsižvelgiant į palaikymą. Žinoma, ji yra mažesnė nei naujų ginklų modelių, bet vis tiek atrodo per brangi, atsižvelgiant į nepatenkinamą įrangos būklę“, – rašo „Defense Express“.
