„Ne tik Mėnulis.“ Žemė turi dar 7 keistus palydovus. Skelbiamas pavadinimo konkursas  ()

Vienam iš mūsų planetos kvazipalydovų gali būti suteiktas naujas pavadinimas, kurį bus lengva prisiminti, priešingai nei oficialų pavadinimą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Paprastai mokslininkai astronominiams objektams suteikia du pavadinimus iš karto. Vienas iš jų yra oficialus, o kitas – ne. Pirmieji pavadinimai reikalingi tam, kad nekiltų painiavos, o antrieji labiau naudojami pramogai, nors žmonės dažniausiai lengviau įsimena antrąjį pavadinimą.

Pavyzdžiui, galaktikų spiečius oficialiu pavadinimu ACT-CL J0102-4915 buvo pramintas El Gordo, o tai ispanų kalba reiškia „storas žmogus“. Tiesiog šis klasteris yra nepaprastai didelis.

Dabar paskelbtas vieno iš septynių Žemės kvazipalydovų vardo konkursas, rašo „Space“.

[EU+Kuponai] Tarnaus bent 18 metų ir leis kasmet sutaupyti net 1000€! Iki 11520Wh monstrai apsaugos ir nuo dingusios elektros (Video)
5727 3

Pastarųjų savaičių ekstremalūs gamtos įvykiai Lietuvoje dar kartą įrodė, kad patys žmonės turi būti pasiruošę iššūkiams, kurie kyla dingus elektrai. Laimei, yra puikių įrenginių, kurie leis ne tik toliau gyventi įprastą gyvenimą, bet ir dar sutaupyti reikšmingas pinigų sumas.

Išsamiau

Astronomijos objektams pavadinimus suteikianti Tarptautinė astronomų sąjunga (IAU) paskelbė konkursą, skirtą visiems susidomėjusiems. Dabar galite pasiūlyti savo sugalvotą Žemės kvazipalydovo (164207) 2004 GU9 neoficialų pavadinimą.

Kvazipalydovai yra objektai, esantys tam tikros rūšies orbitinėje konfigūracijoje su planeta, kai objektai išlieka arti tos planetos daugelį orbitos periodų.

IAU konkursą rengia kartu su podkastu „Radiolab“, kurį veda Latifas Nasseras ir Lulu Milleris. Latifas Nasseras šių metų pradžioje, suteikė pavadinimą Veneros kvazipalydovui 524522 Zoozve. Ši istorija įdomi tuo, kad objekto pavadinimas buvo suteiktas visiškai atsitiktinai.

 

Iš septynių Žemės kvazipalydovų dėl trijų sutariama, o dėl likusių keturių mokslininkai vis dar ginčijasi, kaip juos apibrėžti.

Konkursas vyks trimis etapais. Pirma, nuo 2024 m. birželio mėn. iki 2024 m. rugsėjo mėn. bus priimami pasiūlymai. Spalio mėn. šiuos pasiūlymus peržiūrės vertinimo kolegija, kuri išrinks 10 finalininkų. 2024 m. lapkritį ir gruodį bus balsuojama už finalininkus, o konkurso nugalėtojas bus paskelbtas 2025 m. sausį.

Visą konkursui aktualių rekomendacijų sąrašą rasite ČIA.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(1)
(5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()