Sprogimas kosmose. Orbitoje paslaptingai subyrėjo „Boeing“ palydovas  ()

Palydovo nuolaužos yra dar viena grėsmė.


Intelsat 33e
Intelsat 33e
© Ekrano kopija | https://x.com/BenjaminDEKR/status/1848432570729455689/photo/1

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Boeing“ sukurtas amerikiečių ryšių palydovas sprogo kosmose ir subyrėjo geostacionarioje orbitoje. Įvykio metu sukurtas šiukšlių debesis padidina susidūrimo su kitais erdvėlaiviais tikimybę, rašo „Gizmodo“.

Kaip pranešė Amerikos telekomunikacijų bendrovė „Intelsat“, palydovas „Intelsat 33e“ spalio 19 d. sprogo geostacionarioje orbitoje. Jis teikė ryšių paslaugas Europoje, Afrikoje ir Azijos ir Ramiojo vandenyno regione.

Palydovą sunaikinusį sprogimą sukėlė nežinoma anomalija. Yra tikimybė, kad sprogo palydovo variklis, tačiau kas tai sukėlė, kol kas nežinoma. „Intelsat“ bendradarbiauja su „Boeing“, siekdama išsiaiškinti.

[EU+Kuponai] „Halloween Sale“! Mažiausios kainos. Įspūdingų galimybių dulkių siurbliai, žaidimų monitoriai, vaizdo projektoriai ir kt. (Video)
4258

„Halloween Sale“ išpardavimas

Mažiausios fiksuotos kainos

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „Narwal Freo X Ultra“ - 8200Pa, plovimas, unikalus šepetys, stotelė ir kt.

2) „JIMMY H10 Flex“ - įspūdingų galimybių belaidis dulkių siurblys

3) „KTC Q24T09“ - 24 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

4) „ETOE Seal Pro“ - 1080P, 1000 ANSI, Google TV vaizdo projektorius

Išsamiau

JAV kosminės pajėgos pradėjo sekti 20 kosminių šiukšlių fragmentų, susidariusių po palydovo sprogimo. Kol kas žinoma, kad šie fragmentai nekelia grėsmės kitiems erdvėlaiviams.

Ryšio palydovas „Intelsat 33e“ į geostacionarią orbitą virš Žemės pusiaujo buvo paleistas 2016 metų rugpjūtį, o palydovas pradėjo veikti 2017 metų sausį. Šis palydovas buvo sukurtas siekiant teikti aukštesnės kokybės telekomunikacijų paslaugas nei jo pirmtakai.

 

Tai jau antrasis šios serijos palydovų gedimas per pastaruosius 5 metus. Pirmasis palydovas „Intelsat-29e“, taip pat paleistas 2016 m., subyrėjo 2019 m. Manoma, kad tai įvyko dėl meteorito smūgio arba laidų gedimo, dėl kurio atsirado elektrostatinė iškrova dėl padidėjusio Saulės aktyvumo.

„Intelsat 33e“ palydovas turėjo problemų ir anksčiau. Jis pradėjo dirbti 3 mėnesiais vėliau nei planuota dėl variklio problemų. Vėliau atsirado kita variklio problema ir dėl to palydovo veikimo laikas sutrumpėjo 3,5 metų, nors pradinis jo tarnavimo laikas buvo 15 metų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(24)
(5)
(19)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()