„Protu nesuvokiama.“ Per plauką išvengė meteorito smūgio (Video)  ()

Praėjusiais metais meteoritas smogė į Žemę visai šalia vieno žmogaus namų – ir šį išskirtinį incidentą pavyko užfiksuoti vaizdo įraše, rašo „IFLScience“.



© IFLScience (Stop kadras) | https://www.youtube.com/watch?v=gRtML-LSfh0&ab_channel=IFLScience

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Joe Velaidumas iš Princo Edvardo salos (Kanada) praėjusių metų liepą, išvedęs šunis pasivaikščioti, trumpam sustojo šalia savo namų. Jei jis toje vietoje būtų pasilikęs šiek tiek ilgiau, galbūt būtų tapęs antruoju žmogumi istorijoje, į kurį pataikė meteoritas.

„Siurrealu pagalvoti apie tai, kaip retai tai įvyksta ir kaip arti to buvau. Vos kelios minutės prieš stovėjau pačioje smūgio vietoje“, – sakė J. Velaidumas.

Jis pasakojo, kad su savo partnere Laura išvedė šunis pasivaikščioti ir sustojo ant takelio, kad perkeltų ant žolės gulėjusį šuns pavadėlį, nes tą pačią dieną turėjo atvykti kraštovaizdžio tvarkytojai pjauti veją.

[EU+Kuponai] „2025 New Year“ išpardavimas! Kainos tokios, kad išsižiotų net Kalėdų Senelis. Energijos stotelės, PC monitoriai, vaizdo projektoriai ir kt. Ribotas kiekis
4695

„2025 New Year“ išpardavimas!

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2025-01-13

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „FOSSiBOT F2400“ - mobili energijos stotelė, 2400W, 2048Wh, LiFePO4

2) „KTC Q24T09“ - 24 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

3) „ETOE Starfish“ - 300 ANSI, 720P, Android TV, LCD vaizdo projektorius

Išsamiau

„Niekada nesustoju toje vietoje. Žvelgiant retrospektyviai, jei būčiau pastovėjęs toje vietoje vos keliomis minutėmis ilgiau, meteoras tikrai būtų į mane pataikęs ir greičiausiai būčiau žuvęs“, – tikino J. Velaidumas.

Laimei, J. Velaidumas spėjo pasitraukti iš incidento vietos ir nieko nenumanydamas tęsė savo pasivaikščiojimą. Tik grįžęs atgal jis ant žemės rado keistų tamsių nuolaužų.

Patikrinęs savo durų kamerą, jis rado užfiksuotą smūgio momentą. Be to, keliuose vaizdo įrašo kadruose prieš smūgį matyti, kaip meteoritas skrieja į Žemę.

 

J. Velaidumas atidžiai surinko nuolaužų mėginius ir maždaug 7 gramus jų nusiuntė Albertos universiteto (Kanada) meteoritų kolekcijos saugotojui Chrisui Herdui.

Ištyręs J. Velaidumo atsiųstus mėginius bei kitus mėginius, kuriuos jis ir J. Velaidumas surinko toje vietovėje, Ch. Herdas nustatė, kad tai buvo chondritai – seniausios žinomos uolienos, kurių sudedamosios dalys susiformavo gimstant Saulės sistemai.

„Protu nesuvokiama mintis, kad šis uolienos gabalas keliaudamas šimtus milijonų kilometrų nusileido ant mūsų namų slenksčio, kur aš stovėjau, lygiai prieš kelias minutes“, – nuostaba dalinosi J. Velaidumas.

 

Pasak Ch. Herdo, meteoritas, įskridęs į atmosferą, greičiausiai judėjo apie 60 000 km per valandą greičiu, o prieš atsitrenkdamas į Žemę sulėtėjo iki galutinio maždaug 200 km per valandą greičio, rašo „IFLScience“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(10)
(1)
(9)

Komentarai ()

Susijusios žymos: